Železnorudský zpravodaj – září 2019

Železnorudský zpravodaj – září 2019
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Milí sousedé,

máme za sebou prázdniny a začátek nového školního roku. Všem žákům a zejména prvňáčkům přejeme, aby se jim ve škole dařilo a dělali radost svým rodičům i učitelkám a učitelům a vytvořili si dobrý kolektiv. My jsme se během prázdnin snažili posunout Železnou Rudu zase o kousek dopředu. Povedlo se vybudovat přibližně 300 metrů nového chodníku ve Špičácké ulici, včetně kompletně nového osvětlení, které jsme zvládli vlastními silami. Na celý projekt se povedlo získat dotaci ve výši 85 %, což považujeme za velký úspěch. Ve spolupráci se Správou železniční dopravní cesty jsme opravili také nejvíce rozbitý železniční přejezd na celém Železnorudsku ve Sklářské ulici ve směru ke hřbitovu a sběrnému dvoru. Začali jsme rovněž přebírat úplně novou kanalizaci na Hojsově Stráži. Šlo o jednu z nejvýznamnějších akcí města v rámci provozování vodohospodářské infrastruktury v letošním roce, cena projektu byla 5,5 milionu korun. Možná jste zaznamenali stavební ruch na hraničním přechodu v Alžbětíně, kde jsme začali ve spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR stavbu kruhového objezdu za zhruba 34 milionů korun, z nichž však město nezaplatí ani korunu. Stavba logicky přinese určitě dopravní komplikace, proto vás prosíme při průjezdu o trpělivost a opatrnost. Jsme přesvědčeni, že výsledek bude stát za to.

Mnoho z vás se nás ptá, jak pokračuje proces budování nového náměstí. Pozemky pod budovou bývalého Espressa se nám už podařilo převést z Ředitelství silnic a dálnic ČR na Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Tím se konečně otevírá další část cesty vedoucí k jejich získání ve prospěch města. Jakmile budou v našem vlastnictví a my doufáme, že by se to mohlo podařit ještě do konce letošního roku, neprodleně začneme s demolicí.

Současně navazujeme na již odvedenou práci a vybudujeme nové osvětlení, a rovněž chodníky a lavičky před kostelem a předláždíme chodník před městským úřadem, u hlavní silnice.

V nejbližších týdnech začneme i s budováním parkovacího zálivu u Základní školy a současně zahájíme stavbu zcela nového hřiště s učebnou pro děti z Mateřské školy. Opravena bude také dolní část Pancířské ulice, která si to více než zaslouží.

Projekt „Průtah městem“, konkrétně jeho severní část, se odkládá nejpozději do 1. dubna 2020, což je paradoxně výhoda, neboť nebudeme mít stavbu rozestavěnou během letošní zimy. Naopak se celá akce stihne realizovat během příštího roku.

Snažíme se také rozšiřovat i nabídku trávení volného času. Rozhodl jsem se vyhlásit veřejnou sbírku starých knih. Na Železnorudsku máme celkem 7 autobusových zastávek, ty vybavíme regály, do nichž bude moci každý umístit knihy, které se mu už domů nevejdou. Jejich čtením si budou moci ukrátit cestující nejen čekání na svůj spoj, ale každý si je bude moci samozřejmě i půjčit a přečíst v klidu doma. Tedy vznikne jakási veřejná non-stop knihovna.

Závěrem se moc rádi pochlubíme úspěchem všech občanů Železnorudska. Naše město totiž zvítězilo ve 14. ročníku soutěže v třídění odpadů „My už třídit umíme!“, konkrétně v kategorii obcí a měst nad tisíc obyvatel. Cenou pro vítěze je bezplatné vyčištění všech kontejnerů na tříděný odpad na území města a rovněž finanční odměna 30 tisíc korun. Jelikož jsme tyto peníze vyhráli zásluhou nás všech, byli bychom rádi, abyste sami rozhodli, na co byste je chtěli použít.

Nabízíme 3 možnosti, odpovídat můžete na naše emaily: 1. Pořízení tašek na tříděný odpad pro každou domácnost 2. Mimořádný úklid veřejných prostranství na území Železné Rudy 3. Nákup a instalace nových odpadkových košů na území Želené Rudy.

Své náměty nám prosím posílejte na email: starosta@zeleznaruda.cz, nebo mistostarosta@zeleznaruda. cz. Zároveň prosím pamatujte, že v případě potřeby se na nás můžete prostřednictvím tohoto mailu kdykoli obrátit i v jakékoli jiné záležitosti. K dispozici jsme samozřejmě i na telefonech: 724 181 624 a 734 269 989. Jsme zde pro vás. Pokud chcete být aktuálně informováni o dění v Železné Rudě, sledujte oficiální facebookové stránky města (www. facebook.com/mestoZelezna- Ruda).

S úctou a přáním všeho dobrého,

Filip Smola, starosta města Petr Najman a Filip Brož, místostarostové

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Podobné příspěvky

Železnorudský zpravodaj – srpen 2020

Podařilo se dát dohromady celý prostor za paneláky na Hojsově Stráži a ještě před slavnostmi jsme stihli i celkovou opravu v Krátké ulici a v části ulice U Řezné. Opravovali jsme tam inženýrské sítě a dělal se i kompletně nový povrch. V těchto opravách budeme postupovat dál a dál, přičemž rádi využijeme i vašich tipů a podnětů, které nám různými cestami posíláte.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – červenec 2020

My se stále snažíme, krok za krokem, celé Železnorudsko vylepšovat. Ohromný kus práce začalo odvádět naše Informační a Environmentální centrum, které, kromě jiného, připravilo velkou letní soutěž.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – červen 2020

Příkladem omezení investiční schopnosti města je oprava povrchu, kterou jsme během května provedli v centru města v ul. 1. Máje. Vozovka byla dlouhodobě ve zcela dezolátním stavu. Jsme si vědomi, že nejde o ideální variantu, ale spíše provizorní řešení.

Pokračujte ve čtení
od administrator