Železnorudský zpravodaj – říjen 2019

Železnorudský zpravodaj – říjen 2019
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Milí sousedé,

září na Železnorudsku bylo ve znamení budování a oprav. Podařilo se opravit 300 metrů chodníku ve Špičácké ulici, k čemuž výrazně pomohlo i získání dotace ve výši 85 % ceny ze Státního fondu životního prostředí. Navíc chlapi z našich technických služeb přesunuli a osadili nové lampy veřejného osvětlení, takže ulice opravdu prokoukla. Po nově opraveném chodníku se můžete projít i u hlavní silnice před budovou Městského úřadu. U Základní a Mateřské školy zase stavíme záliv pro automobily, aby v ulici bylo snazší a bezpečnější parkování během nastupování a vystupování dětí. S tím také souvisí zavedení jednosměrky v ulici Zahradní od kruhového objezdu směrem k Almě (viz. mapka). Věříme, že toto dopravní opatření vyřeší řadu problémů vznikajících v souvislosti s ranní špičkou a v nadcházející zimě během zhoršené průjezdnosti ulic kvůli množství sněhu. Začali jsme rovněž s výstavbou druhé etapy našeho nového náměstí. Stavba naváže na první etapu a bude hotová do konce října. Asi jste také zaznamenali rozkopanou ulici před obchodním domem v ulici 1. máje. Zde nejde o plánovanou opravu, ale bohužel došlo k havárii kanalizace, kterou jsme museli opravit.

Jak určitě víte, vedle chodníků se snažíme dostat do kondice také rozpočet Železné Rudy, který jsme převzali ve zbědovaném stavu. Ze všech sil proto bojujeme o nejrůznější dotace, abychom i v našich skromných podmínkách mohli Železnorudsko dále rozvíjet. Obrovskou radost nám udělal na tomto poli úspěch naší žádosti o dotaci z Plzeňského kraje na pořízení nového zásahového vozidla a dalšího vybavení strážníků Městské Policie. Podařilo se získat příspěvek 450 000 Kč a Městská Policie Železná Ruda se tak po 13 letech dočká výrazné investice.

Další peníze jste pro město vybojovali vy všichni vítězstvím v soutěži „My už třídit umíme“. Zvítězili jsme mezi obcemi v celém Plzeňském kraji. V anketě jsme se vás ptali, na co chcete vyhraných 30 tisíc korun využít. Největší zájem jste projevili o pořízení tašek na tříděný odpad pro každou domácnost, takže se na ně můžete těšit. Hodně z Vás ale hlasovalo i o nové koše či kontejnery na tříděný odpad. I na těchto věcech samozřejmě pracujeme.

Velký zájem budil náš stánek na veletrhu cestovního ruchu ITEP. Mnoho lidí nám říkalo, jak rádi k nám jezdí, což nás hřálo u srdce. To naopak bolí při pohledu na kácení šumavských stromů napadených kůrovcem. Je to však bohužel jediná rozumná volba a navíc zákonem daná povinnost starat se o les.

Vykácené stromy budeme nahrazovat výsadbou nových, konkrétně budeme zakládat smíšený les. Přejeme Vám všem krásný říjen. Uvidíme, jestli se už v tomto měsíci dočkáme prvního sněhu. Pokud chcete být aktuálně informováni o dění v Železné Rudě, sledujte oficiální facebookové stránky města (www.facebook.com/mestoZeleznaRuda). Zároveň prosím pamatujte, že v případě potřeby se na nás můžete kdykoli obrátit na mail: starosta@zeleznaruda.cz nebo na telefonech: 724 181 624 a 734 269 989.  Jsme zde pro Vás.

S úctou a přáním všeho dobrého,

Filip Smola, starosta města

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Podobné příspěvky

Železnorudský zpravodaj – září 2019

Povedlo se vybudovat přibližně 300 metrů nového chodníku ve Špičácké ulici, včetně kompletně nového osvětlení, které jsme zvládli vlastními silami. Na celý projekt se povedlo získat dotaci ve výši 85 %, což považujeme za velký úspěch.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – srpen 2019

Nejspíš vám neunikl stavební ruch v centru, kde bylo zbouráno druhé patro bývalého Espressa vložit a podařilo se rovněž dotáhnout rekonstrukci parku za kostelem.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – červenec 2019

Léto je ale díky hezkému počasí rovněž ideální doba pro realizaci stavebních prací a rekonstrukcí. Možná jste zaznamenali úspěšné přeasfaltování silnice ve Sportovní ulici a navazující ulice u bývalé mateřské školky.

Pokračujte ve čtení
od administrator