Železnorudský zpravodaj – listopad 2019

Železnorudský zpravodaj – listopad 2019
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Milí sousedé,

v ruce držíte další vydání Železnorudského zpravodaje, ve kterém se Vás snažíme informovat o všech novinkách, které se udály či právě připravují na našem Železnorudsku, a samozřejmě také o krocích, které dělá radnice.

Asi jste si všimli, že se hodně zaměřujeme na opravy našich silnic a chodníků, které jsou opravdu ve špatném stavu. Máme velkou radost, že i v říjnu se povedlo vylepšit další lokality. Místo zdevastovaného chodníku přímo pod městským úřadem u hlavní silnice, který byl ostudou centra města, tak už můžete chodit po nově a krásně vydlážděném.

Také jsme dokončili druhou etapu rekonstrukce náměstí okolo kostela. Přibyly dvě nové lampy pro osvícení chodníků a okolí kostela, byla dodána nová lavička vyrobená z místního kůrovcového dříví a také odpadkový koš, vše ve stejném designu jako v již zrekonstruovaném prostoru parku za kostelem. Starý rozpraskaný a rozbitý asfaltový povrch byl nahrazen novým, ze žulových kostek.

Díky dotaci z Plzeňského kraje si brzy už možná ani nevzpomenete, jak zoufalý byl stav Pancířské ulice, kde proběhla výměna poškozených obrubníků, srovnání kanálů a hlavně položení nového povrchu. Drobné nedostatky jsme reklamovali u zhotovitele a věříme, že až budete číst tento článek, bude vše již perfektní. Zároveň svými silami opravujeme i menší díry pomocí nového stroje a tepelné technologie infrazářiče.
Už jen ošklivou vzpomínku tvoří budova bývalé kotelny, která byla v havarijním stavu, navíc plná nebezpečných látek, a v tuto chvíli je již zcela zlikvidována. Je až neuvěřitelné, kolik azbestu a dalších nebezpečných látek tato budova obsahovala.

Po několika letech se tak dočkali obyvatelé bytovky sousedící s (již bývalou) kotelnou možnosti konečně zrekonstruovat svou nemovitost a vyřešil se i problém zatékající vody do jejích základů.

V souvislosti s opravami komunikací jsme dostali řadu dotazů, proč zatím nedostala nový asfalt také ul. 1.máje.
Důvodem je, že do budoucna připravujeme komplexní rekonstrukci, která bude obsahovat i výměnu inženýrských sítí. Ty jsou v poměrně velké hloubce a špatném stavu, tudíž bude rekonstrukce velmi náročná.

Ptáte se také na aktuální situaci kolem budovy bývalého Espressa. Ta v žádném případě neusnula. Pracuje se na projektu komplexní obnovy náměstí. Momentálně se ještě řeší vypořádání pozemků na Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. V obou případech prosíme ještě o trochu trpělivosti. Jde o zásadní a pro město velikosti Železné Rudy i hodně složité projekty, nicméně výsledek bude stát za to.
Po dlouhé době bylo dokončeno budování nových a moderních prostor služebny Městské policie. Pokud budete hledat jejich služebnu, již nemusíte chodit do sklepa, ale najdete ji v 1. patře budovy městského úřadu.

Za pozornost nepochybně stojí i události, které se v průběhu října udály na poli kulturně-společenském. Bylo nám velkou ctí ocenit osobnosti Železnorudska. Za příkladnou výchovu Železnorudské mládeže, skvělou reprezentaci našeho města, propojování národů a rozvoj naší společnosti byli letos oceněni paní Zdena Sekelová, paní Libuše Löffelmannová, paní Lidmila Kovácsová, paní Anna Pešková (Kulíšková), pan Herbert Pöhnl a paní Pina Armenante.

Všem ještě jednou i touto cestou gratulujeme a především děkujeme za to, co pro Železnorudsko vykonali a stále dělají. Velkou gratulaci si zaslouží také náš Železnorudský smíšený sbor, který byl oceněn místopředsedkyní německého spolkového sněmu paní Claudií Roth „Cenou naděje a porozumění“.
Náš sbor byl při této příležitosti pozván na vystoupení v koncertní hale v Blaibachu a přislíbeno bylo pozvání do Bundestagu.
Další naší novinkou bude SkiBUS, který zde začne fungovat od 15. 12. 2019 do 15. 3. 2020. Ten bude jezdit ZDARMA pro všechny lyžaře a běžkaře mezi Gerlovou Hutí a Špičákem – Sedlo. První jízda bude směrem Gerlova Huť, kam vyveze v ranních hodinách první nedočkavé běžkaře přímo z centra města, dále pak bude jezdit kyvadlově mezi Železnou Rudou (pod Belvederem) a Špičákem – Sedlo, se zastávkami u všech lyžařských areálů. Přitom po poledni a v podvečer ještě jednou zajede na Gerlovu Huť pro vyznavače běžek.

Hlavním cílem je zmírnění automobilové dopravy, aby turisté, ale i místní, neměli potřebu jezdit v kolonách na parkoviště a bojovat tam o volné místečko (o možnosti občerstvit se tak i něčím ostřejším, když pak nemusíte řídit, nemluvě 🙂 ). Konkrétní informace najdete v letáku. Bonusem, který poskytl lyžařský areál Belveder je, že bude vyvážet zdarma běžkaře od své autobusové zastávky k běžeckému areálu na Belvederu.

Závěrem bychom vás všechny rádi pozvali na některé z dalších promítání v našem improvizovaném kině, které jsme se rozhodli provozovat v Turistickém a environmentálním centru. Nejde o klasické kino, takže nečekejte světové novinky. Cílem je nabídnout všem zájemcům možnost setkat se a strávit občas společně příjemný podvečer při sledování filmů. Vstupné na promítání bude samozřejmě zcela zdarma a promítat se bude pro děti i dospělé. O programu vás budeme vždy včas informovat.

Pokud chcete být aktuálně informováni o dění v Železné Rudě, sledujte oficiální facebookové stránky města (www.facebook.com/mestoZeleznaRuda). Zároveň prosím pamatujte, že v případě potřeby se na mne můžete kdykoli obrátit na mail: starosta@zeleznaruda.cz nebo na telefon: 724 181 624. Jsme zde pro Vás.

S úctou a přáním všeho dobrého,
Filip Smola, starosta města
Petr Najman a Filip Brož, místostarostové

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Podobné příspěvky

Železnorudský zpravodaj – srpen 2020

Podařilo se dát dohromady celý prostor za paneláky na Hojsově Stráži a ještě před slavnostmi jsme stihli i celkovou opravu v Krátké ulici a v části ulice U Řezné. Opravovali jsme tam inženýrské sítě a dělal se i kompletně nový povrch. V těchto opravách budeme postupovat dál a dál, přičemž rádi využijeme i vašich tipů a podnětů, které nám různými cestami posíláte.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – červenec 2020

My se stále snažíme, krok za krokem, celé Železnorudsko vylepšovat. Ohromný kus práce začalo odvádět naše Informační a Environmentální centrum, které, kromě jiného, připravilo velkou letní soutěž.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – červen 2020

Příkladem omezení investiční schopnosti města je oprava povrchu, kterou jsme během května provedli v centru města v ul. 1. Máje. Vozovka byla dlouhodobě ve zcela dezolátním stavu. Jsme si vědomi, že nejde o ideální variantu, ale spíše provizorní řešení.

Pokračujte ve čtení
od administrator