Železnorudský zpravodaj – prosinec 2019

Železnorudský zpravodaj – prosinec 2019
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Milí sousedé, vážení přátelé,

rok 2019 se chýlí ke konci a je zde poslední letošní Železnorudský zpravodaj. Věříme, že je pro Vás dobrým zdrojem informací o dění v našem městě, a doufám, že i v příštím roce Vám budeme moci pravidelně přinášet co nejvíce dobrých zpráv.

Takovou určitě je, že jsme dokončili druhou etapu rekonstrukce náměstí v okolí kostela. Nové lavičky na posezení, nové lampy veřejného osvětlení, nové chodníky a budoucí zeleň dělají Rudu zase o něco hezčí. Dalším úspěšně dokončeným projektem je parkovací záliv pro 3 osobní automobily u základní a mateřské školy, který přispěje k tomu, aby vystupování a nastupování při ranní špičce zde bylo bezpečnější a snazší. V místě jsme rovněž zavedli jednosměrný provoz od kruhového objezdu směrem k Almě, a to z důvodu prevence tvorby kolon a plynulejšího průjezdu, hlavně během zimy, kdy je zde nedostatek místa pro vyhýbání.

Významně se posunula stavba hasičské zbrojnice. Starou budovu se podařilo zrekonstruovat z vnější části a novou budovu se podařilo „dát pod střechu“ před zimou. Nyní pokračují práce uvnitř hasičárny.

Současně se nám podařilo splnit další slib. V rámci ankety jste si odhlasovali, že za 30 tisíc korun, které jsme získali za celkové vítězství v rámci soutěže „My už třídit umíme“, si přejete pořídit tašky na tříděný odpad pro každou domácnost. Tašky jsou zdarma k vyzvednutí na našem Městském úřadu, konkrétně v kanceláři Správního odboru.

Velký ohlas k naší radosti vzbudilo i obnovení turistického značení na řadě tras na Železnorudsku, které se povedlo ve spolupráci s Klubem českých turistů. Ty se ale většího počtu pěších turistů asi dočkají až na jaře. Teď se blíží zima a Vánoce. Za hojné účasti Vás všech jsme rozsvítili stromy na Hojsovce i v centru Železné Rudy. Obě akce proběhly v krásné adventní a sousedské atmosféře. Stejně tak hojně navštěvovanou událostí se stala Mikulášská besídka.

Blížící se konec roku je také tradičním obdobím bilancování. Je tomu už něco přes rok, co se obměnilo vedení radnice Železné Rudy. Od té doby se s kolegy ze všech sil snažíme naše město opravovat i rozvíjet.

Snad se nám to daří, to koneckonců dokážete nejlépe posoudit vy sami Chceme moc poděkovat všem, kteří se na práci pro Železnou Rudu jakoukoli formou podílejí. Právě vy jste srdcem našeho města i zárukou jeho dobré budoucnosti.

Přejeme všem krásné Vánoce a mnoho zdraví a štěstí do nového roku. Ať je zas o kousek lepší, než ten letošní.
Pokud chcete být aktuálně informováni o dění v Železné Rudě, sledujte oficiální facebookové stránky města (www.facebook.com/
mestoZeleznaRuda). Zároveň prosím pamatujte, že v případě potřeby se na nás můžete kdykoli obrátit na mail: starosta@zeleznaruda.cz, mistostarosta@zeleznaruda.cz nebo na telefon: 724 181 624.

Jsme zde pro Vás.

S úctou a přáním všeho dobrého,
Filip Smola, starosta města
Petr Najman a Filip Brož, místostarostové

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Podobné příspěvky

Železnorudský zpravodaj – únor 2020

V příštích měsících nás čeká zásadní dopravní investice v podobě výstavby průtahu městem, kterého se Železná Ruda dočká po dlouhých letech čekání. Jsme v intenzivním kontaktu s hlavním investorem, kterým je ŘSD, abychom vás mohli podrobně informovat.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – leden 2020

Ještě se v krátkosti ohlédněme, co se stalo koncem minulého roku. Byly to dvě významné věci. První bylo pořízení nového vozidla pro naši městskou policii. Více než 14 let starou a věčně opravovanou Octavii nahradil dle potřeb MP nový automobil SUV s pohonem 4x4.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – listopad 2019

Asi jste si všimli, že se hodně zaměřujeme na opravy našich silnic a chodníků, které jsou opravdu ve špatném stavu. Máme velkou radost, že i v říjnu se povedlo vylepšit další lokality. Místo zdevastovaného chodníku přímo pod městským úřadem u hlavní silnice, který byl ostudou centra města, tak už můžete chodit po nově a krásně vydlážděném.

Pokračujte ve čtení
od administrator