Železnorudský zpravodaj – prosinec 2019

Železnorudský zpravodaj – prosinec 2019
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Milí sousedé, vážení přátelé,

rok 2019 se chýlí ke konci a je zde poslední letošní Železnorudský zpravodaj. Věříme, že je pro Vás dobrým zdrojem informací o dění v našem městě, a doufám, že i v příštím roce Vám budeme moci pravidelně přinášet co nejvíce dobrých zpráv.

Takovou určitě je, že jsme dokončili druhou etapu rekonstrukce náměstí v okolí kostela. Nové lavičky na posezení, nové lampy veřejného osvětlení, nové chodníky a budoucí zeleň dělají Rudu zase o něco hezčí. Dalším úspěšně dokončeným projektem je parkovací záliv pro 3 osobní automobily u základní a mateřské školy, který přispěje k tomu, aby vystupování a nastupování při ranní špičce zde bylo bezpečnější a snazší. V místě jsme rovněž zavedli jednosměrný provoz od kruhového objezdu směrem k Almě, a to z důvodu prevence tvorby kolon a plynulejšího průjezdu, hlavně během zimy, kdy je zde nedostatek místa pro vyhýbání.

Významně se posunula stavba hasičské zbrojnice. Starou budovu se podařilo zrekonstruovat z vnější části a novou budovu se podařilo „dát pod střechu“ před zimou. Nyní pokračují práce uvnitř hasičárny.

Současně se nám podařilo splnit další slib. V rámci ankety jste si odhlasovali, že za 30 tisíc korun, které jsme získali za celkové vítězství v rámci soutěže „My už třídit umíme“, si přejete pořídit tašky na tříděný odpad pro každou domácnost. Tašky jsou zdarma k vyzvednutí na našem Městském úřadu, konkrétně v kanceláři Správního odboru.

Velký ohlas k naší radosti vzbudilo i obnovení turistického značení na řadě tras na Železnorudsku, které se povedlo ve spolupráci s Klubem českých turistů. Ty se ale většího počtu pěších turistů asi dočkají až na jaře. Teď se blíží zima a Vánoce. Za hojné účasti Vás všech jsme rozsvítili stromy na Hojsovce i v centru Železné Rudy. Obě akce proběhly v krásné adventní a sousedské atmosféře. Stejně tak hojně navštěvovanou událostí se stala Mikulášská besídka.

Blížící se konec roku je také tradičním obdobím bilancování. Je tomu už něco přes rok, co se obměnilo vedení radnice Železné Rudy. Od té doby se s kolegy ze všech sil snažíme naše město opravovat i rozvíjet.

Snad se nám to daří, to koneckonců dokážete nejlépe posoudit vy sami Chceme moc poděkovat všem, kteří se na práci pro Železnou Rudu jakoukoli formou podílejí. Právě vy jste srdcem našeho města i zárukou jeho dobré budoucnosti.

Přejeme všem krásné Vánoce a mnoho zdraví a štěstí do nového roku. Ať je zas o kousek lepší, než ten letošní.
Pokud chcete být aktuálně informováni o dění v Železné Rudě, sledujte oficiální facebookové stránky města (www.facebook.com/
mestoZeleznaRuda). Zároveň prosím pamatujte, že v případě potřeby se na nás můžete kdykoli obrátit na mail: starosta@zeleznaruda.cz, mistostarosta@zeleznaruda.cz nebo na telefon: 724 181 624.

Jsme zde pro Vás.

S úctou a přáním všeho dobrého,
Filip Smola, starosta města
Petr Najman a Filip Brož, místostarostové

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Podobné příspěvky

Železnorudský zpravodaj – srpen 2020

Podařilo se dát dohromady celý prostor za paneláky na Hojsově Stráži a ještě před slavnostmi jsme stihli i celkovou opravu v Krátké ulici a v části ulice U Řezné. Opravovali jsme tam inženýrské sítě a dělal se i kompletně nový povrch. V těchto opravách budeme postupovat dál a dál, přičemž rádi využijeme i vašich tipů a podnětů, které nám různými cestami posíláte.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – červenec 2020

My se stále snažíme, krok za krokem, celé Železnorudsko vylepšovat. Ohromný kus práce začalo odvádět naše Informační a Environmentální centrum, které, kromě jiného, připravilo velkou letní soutěž.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – červen 2020

Příkladem omezení investiční schopnosti města je oprava povrchu, kterou jsme během května provedli v centru města v ul. 1. Máje. Vozovka byla dlouhodobě ve zcela dezolátním stavu. Jsme si vědomi, že nejde o ideální variantu, ale spíše provizorní řešení.

Pokračujte ve čtení
od administrator