Železnorudský zpravodaj – květen 2020

Železnorudský zpravodaj – květen 2020
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Milí sousedé,

je květen, začíná být krásné počasí a pandemie koronaviru, která tak zásadně změnila životy nás všech, je snad konečně pomalu na ústupu. Přinesla spoustu těžkostí, ale rovněž zážitků, na které budeme dlouho vzpomínat. Jedním z nich bylo zasedání železnorudského zastupitelstva na našem fotbalovém hřišti, které velmi zaujalo i celostátní média. Důležitější však je, že jsme na něm schválili nákup pozemku pod budovou bývalého Espressa. To jsme získali od státu za nejnižší možnou cenu, kterou určil znalecký posudek. Úplnou novinkou je, že tento prodej již schválilo Ministerstvo životního prostředí, a tak máme cestu k vybudování našeho náměstí po desetiletích čekání konečně otevřenou. Věříme, že až se na něm za čas sejdeme, tak budeme na jednání zastupitelstva na hřišti vzpomínat s úsměvem.

Určitě jste také zaznamenali, že výstavba průtahu města pokračuje mílovými kroky. Vše jde dle harmonogramu, termíny se dodržují. Teprve až teď, kdy stavbu můžeme pozorovat na vlastní oči, nám dochází, o jak impozantní projekt se jedná. A těšíme se na výsledek. Postupně opravujeme také naše náměstí, již začaly práce na třetí etapě jeho rekonstrukce. V této fázi bude opraven sjezd k domu čp. 133 včetně prostranství před hopsárnou Bublina a prodejnou Olioptik, a to včetně výstavby nových bezbariérových přístupů a doplnění veřejného osvětlení. Následovat budou ještě parkové úpravy na zelených plochách. Zahájili jsme rovněž rozsáhlou opravu povrchu ulice 1.máje, který je již mnoho let ve velmi špatném stavu. Tuto akci chceme mít hotovou ještě před zahájením letní sezony, která, jak jsme přesvědčeni, bude velmi silná. Zatím sice nevíme, zda k nám budou moci přijet i zahraniční turisté, ale očekáváme především tuzemce.

Stále také čekáme, jaká budou v létě omezení nařízená vládou a podle toho přizpůsobíme kulturní akce. Připravujeme program Železnorudských slavností, ale vše bude záležet na tom, zda budou povoleny hromadné akce.

Možná jste si všimli i dalších nových laviček, na které jsme pořádně pyšní. Jsou z kůrovcového městského dřeva a vyrobil je během letošní zimy a jara náš zaměstnanec Karel Matějka. Nestály nás v podstatě ani korunu, máme jich už 24 a ještě jich dalších 8 přibude.

Další novinkou jsou třeba knihobudky, kterými postupně vybavíme našich osm autobusových zastávek. První jsme instalovali k zastávce hotelu Ostrý. Stejně jako lavičky je vyrobil náš truhlář pan Matějka z městského dřeva a nádherně je vyzdobily děti ze ZŠ s paní učitelkou Červenou a paní Kučeravou z Infocentra. Moc jim děkujeme a vám všem přejeme příjemné čtení. Knížky pocházejí z veřejné sbírky a samozřejmě je můžete dovybavit i vy, pokud máte třeba nějakou knihu doma nazbyt nebo dvakrát.

Dovolte nám také připomenout významné výročí, které jsme před pár dny oslavili, a tím je 75 let od konce druhé světové války. Připomněli jsme si den, kdy byla Železná Ruda osvobozena americkou armádou. Měli jsme přichystanou velkou akci k oslavě konce války, ale pandemie nám ji zhatila. Tak snad se to povede při dalším kulatém výročí. Letos to paradoxně přišlo do doby, kdy jsou uzavřené hranice s Německem. Ale možná o to silněji jsme si mohli uvědomit, že dnes už jsou naštěstí vzájemné vztahy vynikající a že nám naši němečtí přátelé chybí. Těšíme se, až se budeme moci znovu navštěvovat. Věřme, že to bude již brzy. Stejně tak myslíme na naše přátele z partnerského města Aldeno ze severu Itálie.

Tím jsme se obloukem v závěru vrátili znovu ke koronaviru. Jsme na dobré cestě, ale vyhráno ještě není. Proto vás chceme všechny poprosit, abychom dodržovali pravidla a dočkali se co nejdříve uvolnění opatření a také otevření hranic. Ještě bychom moc rádi poděkovali Plzeňskému kraji a našemu sousedovi Jiřímu Heckelovi z Hojsovy Stráže, od nichž jsme získali darem respirátory, roušky a další pomůcky, které jsme mohli rozdělit seniorům a všem pracovníkům v první linii. A také znovu a moc děkujeme všem dobrovolníkům, kteří různými způsoby pomáhají ostatním.

Vydržme, už brzy bude opět dobře. Snad vám k lepší náladě pomůže i četba našeho zpravodaje a dobré zprávy o tom, jak se postupnými krůčky daří naši Rudu posouvat kupředu.

Pokud chcete být aktuálně informováni o dění v Železné Rudě, sledujte oficiální facebookové stránky města (www.facebook.com/mestoZeleznaRuda) a buďte registrováni v městském mobilním rozhlasu (www.ZeleznaRuda.mobilninrozhlas.cz). Zároveň prosím pamatujte, že v případě potřeby se na nás můžete kdykoli obrátit na mail: starosta@zeleznaruda.cz či mistostarosta@zeleznaruda.cz nebo na telefon: 724 181 624. Jsme zde pro vás.

S úctou a přáním všeho dobrého,
Filip Smola, starosta města
Petr Najman a Filip Brož, místostarostové
foto – město ŽR

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Podobné příspěvky

Železnorudský zpravodaj – srpen 2020

Podařilo se dát dohromady celý prostor za paneláky na Hojsově Stráži a ještě před slavnostmi jsme stihli i celkovou opravu v Krátké ulici a v části ulice U Řezné. Opravovali jsme tam inženýrské sítě a dělal se i kompletně nový povrch. V těchto opravách budeme postupovat dál a dál, přičemž rádi využijeme i vašich tipů a podnětů, které nám různými cestami posíláte.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – červenec 2020

My se stále snažíme, krok za krokem, celé Železnorudsko vylepšovat. Ohromný kus práce začalo odvádět naše Informační a Environmentální centrum, které, kromě jiného, připravilo velkou letní soutěž.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – červen 2020

Příkladem omezení investiční schopnosti města je oprava povrchu, kterou jsme během května provedli v centru města v ul. 1. Máje. Vozovka byla dlouhodobě ve zcela dezolátním stavu. Jsme si vědomi, že nejde o ideální variantu, ale spíše provizorní řešení.

Pokračujte ve čtení
od administrator