Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ŽELEZNORUDSKO

  • Vítejte v jednom z největších center rekreace a turistiky v Čechách. Vítejte v kouzelné šumavské přírodě s unikátními ledovcovými jezery a nedalekými vrcholy Pancíře a Špičáku, na které Vás vyveze i lanovka. Další přírodní skvosty najdete v sousedním Bavorském lese. Stále větší věhlas si získávají i celoročně nabízené kulturní, společenské, sportovní, relaxační a wellness aktivity.
  • Šumava vytváří spolu se sousedním Bavorským lesem největší zelený ostrov uprostřed Evropy. Největším přírodním skvostem na Železnorudsku i na Šumavě jsou jezera ledovcového původu, jediná v České republice.
  • Stovky kilometrů značených cyklotras a dalších lesních silniček bez provozu jsou pravým eldorádem pro cykloturisty. Hustá síť udržovaných turistických stezek vás provede zajímavými místy.
  • V množství, přepravní kapacitě a v rozmanitosti lyžařských terénů patří Železnorudsko spolu s nedalekým Velkým Javorem v Bavorsku k předním lyžařským oblastem v mimoalpské Evropě. Nabídkou a údržbou běžeckých upravených stop a jejich příznivým profilem se řadí Šumava spolu s Bavorským lesem bezpečně k top regionům nejen v Čechách, ale i ve střední Evropě.
  • Adrenalin, sport a zábava. Slalom cars, lanové centrum, free-ride, koloběžky … Vrcholem v této nabídce je určitě bike-park Špičák. Jedná se patrně o nejlepší freeride v Čechách.
  • Vzácné spojení dětských atrakcí – Pohádková země, minizoo, dětské hřiště, terénní tříkolky, ale i život na farmě…
zeleznorudsko

VYŽITÍ NA ŽELEZNORUDSKU

ČÍST INFORMACE
vrcholy

VRCHOLY NA ŽELEZNORUDSKU

ČÍST INFORMACE
jezera

JEZERA NA ŽELEZNORUDSKU

ČÍST INFORMACE
skitour

SKITOUR NA ŽELEZNORUDSKU

ČÍST INFORMACE
NÁVŠTĚVNICKÉ CENTRUM ŠUMAVY
ENVIRONMENTÁLNÍ CENTRUM ŽELEZNÁ RUDA

1. máje 12, Železná Ruda,
naproti Coop konzum
v provozu PO – NE, 9:00 – 18:00 hod.
Provozní doba se může dle sezóny měnit.
Aktuální informace najdete na www.sumavanet.cz/itcruda

Informační turistické centrum
Informační turistické centrum se nachází v přízemí zrekonstruované budovy bývalé základní školy.

V informačním centru vám rádi poradí, dostanete zde různé informační prospekty, pro sběratele jsou k dispozici turistické známky nebo razítka do turistických zápisníků, můžete si zakoupit průvodce, mapy, pohlednice a mnoho zajímavých suvenýrů.

Ve vedlejší místnosti jsou herna pro děti a zdarma k dispozici 2 počítače s internetem.

www.sumavanet.cz/itcruda

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.