Rezidence Klostermann a Javor v Železné Rudě uspěly v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje 2020

Rezidence Klostermann a Javor v Železné Rudě uspěly v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje 2020
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Začátek září přinesl skvělé zprávy nejen do Železné Rudy. Naše projekty Rezidence Klostermann a Javor byly oceněny Cenou odborné poroty v prestižním hlasování Stavba roku Plzeňského kraje 2020! V konkurenci 22 nominovaných staveb jsme se zařadili po bok toho nejlepšího, co v našem kraji v minulém roce vzniklo. Slavnostní předání ocenění proběhlo na galavečeru pořádaném v Měšťanské besedě v Plzni 9. září 2021.

Odborná porota v čele s Ing. arch. Miroslavem Michalcem ocenila oba projekty za jejich komplexní přínos v procesu oživení centrální části Železné Rudy. Moderně pojaté architektonické řešení z pera Projekční a architektonické kanceláře Josefa Černého přináší městu soudobou architekturu doplněnou o velkoryse pojatý veřejný prostor. Dle odborných hodnotitelů se tak daří naplnit vizi pozitivní proměny města jakožto významného turistického a sportovního centra v srdci Šumavy.

Ocenění si z rukou předsedy poroty převzali pan Filip Smola, starosta Železné Rudy, zástupce investora a zakladatel společnosti Gyoza, pan Dušan Popelka, společně s autory architektonického návrhu obou oceněných staveb Barborou a Josefem Černými.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Podobné příspěvky

Železnorudský zpravodaj – srpen 2020

Podařilo se dát dohromady celý prostor za paneláky na Hojsově Stráži a ještě před slavnostmi jsme stihli i celkovou opravu v Krátké ulici a v části ulice U Řezné. Opravovali jsme tam inženýrské sítě a dělal se i kompletně nový povrch. V těchto opravách budeme postupovat dál a dál, přičemž rádi využijeme i vašich tipů a podnětů, které nám různými cestami posíláte.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – červenec 2020

My se stále snažíme, krok za krokem, celé Železnorudsko vylepšovat. Ohromný kus práce začalo odvádět naše Informační a Environmentální centrum, které, kromě jiného, připravilo velkou letní soutěž.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – červen 2020

Příkladem omezení investiční schopnosti města je oprava povrchu, kterou jsme během května provedli v centru města v ul. 1. Máje. Vozovka byla dlouhodobě ve zcela dezolátním stavu. Jsme si vědomi, že nejde o ideální variantu, ale spíše provizorní řešení.

Pokračujte ve čtení
od administrator