Železnorudský zpravodaj – srpen 2020

Železnorudský zpravodaj – srpen 2020
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Milí sousedé, vážení občané Železnorudska,

máme za sebou již více než polovinu prázdnin a také naše tradiční Železnorudské slavnosti. Letos se sice kvůli koronaviru musely nést v duchu různých preventivních opatření, ale přesto jsme si je, jako vždy, všichni skvěle užili. Chceme moc poděkovat všem organizátorům, pomocníkům, dobrovolníkům, vystupujícím i návštěvníkům. Díky vám všem byly Železnorudské slavnosti opět nezapomenutelné.

Věříme, že si žáci a studenti užívají letních prázdnin a vy ostatní zasloužené dovolené, i když počasí je letos spíše aprílové. Příroda bojuje se suchem, často prší, ale i tak snažíme využít léto k dalším opravám našich ulic. Podařilo se dát dohromady celý prostor za paneláky na Hojsově Stráži a ještě před slavnostmi jsme stihli i celkovou opravu v Krátké ulici a v části ulice U Řezné. Opravovali jsme tam inženýrské sítě a dělal se i kompletně nový povrch. V těchto opravách budeme postupovat dál a dál, přičemž rádi využijeme i vašich tipů a podnětů, které nám různými cestami posíláte. Schází se nám jich víc než dost, což ukazuje, že nás čeká ještě spousta práce. Pochopitelně nemůžeme být najednou na více místech a ihned, opravuje se postupně, takže prosíme o trochu trpělivosti tam, kde se oprava teprve chystá.

Proběhl další kontrolní den výstavby průtahu a přinesl dobré zprávy. Projekt postupuje podle plánu bez jakéhokoli zpoždění. Podél Klatovské ulice už vyrůstají krásné nové chodníky, které zásadně zlepší komfort a hlavně bezpečnost pěších. Už se určitě všichni moc těšíme, až bude hotovo.

Možná patříte mezi ty šťastlivce, kteří si stihli objednat jednu z limitované série našich laviček z kůrovcového dřeva, které jsme nabídli k prodeji. Ještě stále je několik posledních laviček volných, takže pokud máte zájem, objednejte si ji na muruda@zeleznaruda.cz. Cena jedné lavičky je stále 4.999,- Kč. Termín dodání bude duben 2021.

Během července se na radnici uskutečnila také velmi příjemná událost, kdy jsme mohli přivítat řadu nových železnorudských občánků. I touto cestou jim přejeme do života hodně zdraví, štěstí, energie a dobré nálady, se kterou se všechny problémy překonávají snáz. Možná i tyto děti budou za pár let chodit koukat na filmy do Železnorudského letňáku, který ve spolupráci s městem úspěšně rozjelo naše skvělé Informační turistické centrum a Environmentální centrum. Hned první film přilákal přes 100 diváků, což je skvělé. Ať se našemu letnímu kinu daří.

Přejeme vám všem krásný zbytek léta. Snad si užijeme ještě pár teplých a slunečných dnů. Dávejte na sebe pozor.

Pokud chcete být aktuálně informováni o dění v Železné Rudě, sledujte oficiální facebookové stránky města (www.facebook.com/mestoZeleznaRuda). Zároveň prosím pamatujte, že v případě potřeby se na nás můžete kdykoli obrátit na mail: starosta@zeleznaruda.cz nebo mistostarosta@zeleznaruda.cz na telefon: 724 181 624. Jsme zde pro vás.

S úctou a přáním všeho dobrého,

Filip Smola, starosta města
Petr Najman a Filip Brož, místostarostové
foto – město ŽR

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Podobné příspěvky

Železnorudský zpravodaj – červenec 2020

My se stále snažíme, krok za krokem, celé Železnorudsko vylepšovat. Ohromný kus práce začalo odvádět naše Informační a Environmentální centrum, které, kromě jiného, připravilo velkou letní soutěž.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – červen 2020

Příkladem omezení investiční schopnosti města je oprava povrchu, kterou jsme během května provedli v centru města v ul. 1. Máje. Vozovka byla dlouhodobě ve zcela dezolátním stavu. Jsme si vědomi, že nejde o ideální variantu, ale spíše provizorní řešení.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – květen 2020

Jedním z nich bylo zasedání železnorudského zastupitelstva na našem fotbalovém hřišti, které velmi zaujalo i celostátní média. Důležitější však je, že jsme na něm schválili nákup pozemku pod budovou bývalého Espressa.

Pokračujte ve čtení
od administrator