Železnorudský zpravodaj – červenec 2020

Železnorudský zpravodaj – červenec 2020
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Milí sousedé, vážení občané Železnorudska,

začaly letní prázdniny, které jsou u nás na Železnorudsku vždy velmi exponovanou turistickou sezónou. Letošní rok je vzhledem ke známým okolnostem, které způsobila pandemie koronaviru, trochu jiný, zvláštní a složitý. Nicméně věříme, že návštěvníků k nám místním podnikatelům i celému našemu regionu těžké časy zvládnout.

My se stále snažíme, krok za krokem, celé Železnorudsko vylepšovat. Ohromný kus práce začalo odvádět naše Informační a Environmentální centrum, které, kromě jiného, připravilo velkou letní soutěž. Ta je určena nejen turistům, ale míří i na místní. Takže neváhejte, vyzvedněte si u nás v infocentru soutěžní leták a vyražte do přírody. Možná potkáte mobilní stánek infocentra, které na vás i letos bude čekat na různých místech v terénu.

Už nám jezdí i oblíbený Šumavláček, který v rámci rozjezdu své další sezóny svezl k Černému jezeru i naše seniorky a seniory a o týden později i mateřskou školku. Rovněž paní učitelky a děti z mateřské školy zažily krásný výlet. Již nyní se můžou těšit také na nové dětské hřiště, které vzniká přímo u MŠ. Už rozestavěné vypadá lákavě, nepochybujeme, že konečný výsledek bude skvělý.

Velkou radost máme z toho, jak se povedl nový chodníček u kapličky na Špičáku cestou k Čertovu jezeru. Dlažební kostky nám zbyly z opravy náměstí, stojany na naučné tabule jsou z našeho kůrovcového dřeva a vyrobili je chlapi z Technických služeb. I přesto, že se potýkáme se zásadním výpadkem příjmu do našeho rozpočtu, snažíme se ze všech sil o budování lepšího Železnorudska. I z malých věcí může mít přece člověk velkou radost.

Letního počasí využíváme také k dalším a dalším opravám poškozených ulic. Naše chlapy s infrasetem jste mohli v posledních týdnech potkat třeba v ulici U Řezné, na Hojsově Stráži či na Samotách.

Postupně se snažíme opravit všechny ulice, které to potřebují. Budeme vděční za všechny tipy a podněty. Také jsme se pustili do rozsáhlé rekonstrukce povrchu v okolí bytovek na Hojsově Stráži. Je to první z etap oprav místních komunikací a chodníků. Další budou následovat, jakmile to finanční situace dovolí.

Úspěšně postupuje také výstavba průtahu, Klatovská ulice opět, byť zatím kyvadlově, průjezdná. Průběžně děláme kontrolní dny a máme radost, že i přes různé komplikace, které provázejí každou mamutí stavbu, pokračuje projekt dle plánu a nenabírá zpoždění.

V závěru nám dovolte, abychom Vás všechny srdečně pozvali na další ročník Železnorudských slavností, které se budou konat v pátek a v sobotu 7. – 8. srpna. Určitě pozvěte i své příbuzné a známe ze všech koutů republiky, aby si je mohli užít s námi. Nepochybujeme, že až poznají kouzlo Železné Rudy a okolí, budou se k nám často a rádi vracet.

Přejeme Vám všem krásné a pohodové léto. Věřme, že unikneme nějakému masivnějšímu návratu koronaviru. Žákům a studentům přejeme krásné prázdniny, dávejte prosím hlavně pozor na úrazy.

Pokud chcete být aktuálně informováni o dění v Železné Rudě, sledujte oficiální facebookové stránky města (www.facebook.com/mestoZelezna-Ruda) a buďte zaregistrovaní v městském mobilním rozhlasu.

Zároveň prosím pamatujte, že v případě potřeby se na nás můžete kdykoli obrátit na mail: starosta@zeleznaruda.cz či mistostarosta@zeleznaruda.cz nebo na telefon: 724 181 624. Jsme zde pro Vás.

S úctou a přáním všeho dobrého,

Filip Smola, starosta města
Petr Najman a Filip Brož, místostarostové

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Podobné příspěvky

Železnorudský zpravodaj – srpen 2020

Podařilo se dát dohromady celý prostor za paneláky na Hojsově Stráži a ještě před slavnostmi jsme stihli i celkovou opravu v Krátké ulici a v části ulice U Řezné. Opravovali jsme tam inženýrské sítě a dělal se i kompletně nový povrch. V těchto opravách budeme postupovat dál a dál, přičemž rádi využijeme i vašich tipů a podnětů, které nám různými cestami posíláte.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – červen 2020

Příkladem omezení investiční schopnosti města je oprava povrchu, kterou jsme během května provedli v centru města v ul. 1. Máje. Vozovka byla dlouhodobě ve zcela dezolátním stavu. Jsme si vědomi, že nejde o ideální variantu, ale spíše provizorní řešení.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – květen 2020

Jedním z nich bylo zasedání železnorudského zastupitelstva na našem fotbalovém hřišti, které velmi zaujalo i celostátní média. Důležitější však je, že jsme na něm schválili nákup pozemku pod budovou bývalého Espressa.

Pokračujte ve čtení
od administrator