Železnorudský zpravodaj – červen 2020

Železnorudský zpravodaj – červen 2020
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Milí sousedé,

konečně po dlouhých týdnech můžeme už pár dnů opět bez omezení jezdit k našim sousedům a přátelům do Německa. Je to skvělý signál, že je pandemie koronaviru opravdu na ústupu. Věřme, že nepřijde nějaká další vlna a postupně se budeme moci vrátit k normálnímu životu, na který jsme byli zvyklí. Je mimořádně důležité pro nás všechny nastartovat znovu ekonomiku, aby k nám přijížděli turisté a místní podnikatelé mohli znovu vydělávat a nedošlo tak k ohrožení pracovních míst. Zásadní je to i pro rozpočet města Železná Ruda. Asi jste zaznamenali, že v tomto ohledu bohužel patříme k vůbec nejpostiženějším obcím, protože jsme přišli zhruba o dvě třetiny příjmů do městského rozpočtu. To pochopitelně zásadním způsobem omezilo naše možnosti zejména v oblasti investic. Snažíme se s tímto problémem poprat co nejlépe. Zároveň si uvědomujeme, že současně s námi byli velmi zasaženi i naši podnikatelé a občané. Všem se snažíme maximálně pomoci.

Příkladem omezení investiční schopnosti města je oprava povrchu, kterou jsme během května provedli v centru města v ul. 1. Máje. Vozovka byla dlouhodobě ve zcela dezolátním stavu. Jsme si vědomi, že nejde o ideální variantu, ale spíše provizorní řešení. Kompletní rekonstrukce totiž bude stát desítky milionů korun, což si momentálně město nemůže dovolit. Takže jsme se rozhodli nyní provést alespoň opravu nejvíce zničených úseků povrchu. Podle hesla, co nejvíce muziky za co nejméně peněz. Podle ohlasů se oprava povedla a ulice opravdu prokoukla. Děkujeme všem, kteří se na opravě podíleli.

Tímto způsobem jsme se rozhodli šetřit a za svým rozhodnutím si stojíme. Považujeme to za rozhodně lepší variantu, než například propouštět městské zaměstnance. Vyhodit v době krize z práce lidi, kteří pro město odvádějí spoustu práce často nad rámec svých povinností, bychom považovali za neodpustitelnou podpásovku.

Určitě sledujete, jak postupuje výstavba průtahu v Klatovské ulici. Je radost pozorovat, jak stavba pokračuje. Nepochybně se všichni těšíme na výsledek, i když ještě musíme pár měsíců určitého nepohodlí vydržet. Pozitivní však je, že od 15. června jsme se posunuli v rámci této stavby do další etapy a nyní již automobilová doprava může projíždět kyvadlově přes Klatovskou ulici. Současně intenzivně budujeme nové náměstí, průtah na hraničním přechodu v Alžbětíně a také nové dětské hřiště pro naše nejmenší občánky z mateřské školky.

Máme upřímnou radost z toho, že i maličkosti mohou udělat člověku radost. K našemu velkému potěšení vzbudil velmi pozitivní ohlas projekt knihobudek. Nedávno jsme instalovali další na autobusových zastávkách na Hojsovce a na Špičáku. Svou první knihobudku má už i Alžbětín. Občas dostáváme dotazy, zda může každý do knihobudek přinést své knížky. Odpověď zní, že samozřejmě ano. Jen prosíme, pokud by knihobudka byla již plná, zaneste knížky do našeho Environmentálního centra, kde je uskladní a využijí pro další budky, které budou ještě postupně instalovány.

Dovolte nám, abychom Vám všem popřáli co nejhezčí léto, které nám již klepe na dveře. Držíme nám všem palce, aby už bylo bez všech možných těžkostí a omezení spojených s koronavirem. Věříme, že letní sezóna bude úspěšná, jako město pro to děláme úplné maximum.

Pokud chcete být aktuálně informováni o dění v Železné Rudě, sledujte oficiální facebookové stránky města (www.facebook.com/mesto-ZeleznaRuda). Zároveň prosím pamatujte, že v případě potřeby se na
nás můžete kdykoli obrátit na mail: starosta@zeleznaruda.cz nebo na telefonech: 724 181 624 a 734 269 989. Jsme zde pro Vás.

S úctou a přáním všeho dobrého,
Filip Smola, starosta města
Petr Najman a Filip Brož, místostarostové
foto – město ŽR

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Podobné příspěvky

Železnorudský zpravodaj – srpen 2020

Podařilo se dát dohromady celý prostor za paneláky na Hojsově Stráži a ještě před slavnostmi jsme stihli i celkovou opravu v Krátké ulici a v části ulice U Řezné. Opravovali jsme tam inženýrské sítě a dělal se i kompletně nový povrch. V těchto opravách budeme postupovat dál a dál, přičemž rádi využijeme i vašich tipů a podnětů, které nám různými cestami posíláte.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – červenec 2020

My se stále snažíme, krok za krokem, celé Železnorudsko vylepšovat. Ohromný kus práce začalo odvádět naše Informační a Environmentální centrum, které, kromě jiného, připravilo velkou letní soutěž.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – květen 2020

Jedním z nich bylo zasedání železnorudského zastupitelstva na našem fotbalovém hřišti, které velmi zaujalo i celostátní média. Důležitější však je, že jsme na něm schválili nákup pozemku pod budovou bývalého Espressa.

Pokračujte ve čtení
od administrator