Železnorudský zpravodaj – duben 2020

Železnorudský zpravodaj – duben 2020
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Milí sousedé,

prožíváme všichni společně zvláštní a těžké časy. Pandemie koronaviru a s ní související vládní opatření dopadly nějakým způsobem nejspíš úplně na každého. Obáváme se nemoci i ekonomických problémů. Nemůžeme do restaurací a stále ještě i některých obchodů. Nemůžeme za hranici do Německa, naši sousedé a přátelé nemůžou k nám. Železná Ruda je nezvykle tichá. Všichni už se určitě těšíme, až tuto divnou dobu překonáme. Nebojte se, zvládneme to.

Děláme pro to všichni maximum. Neumíme dostatečně poděkovat všem dobrovolníkům z vašich řad, kteří pomáhají ostatním. Přesto chceme poděkovat těm, kteří nezištně šili roušky a darovali nám je pro rozdání spoluobčanům, jimž jsme je rozdali společně s dalšími, které jsme zajistili jako město pro všechny z vás (Děkujeme: paní a slečna Pešlovi, H. Königová, I. Karlová, M. Bártová, J. Kurcová, R. Marešová, J. Oberfalzerová, L. Turnerová, M. Voldřichová, A. Jarolínová, G. Coufalová, Z. Lešák – Černá, Brožovi ml., J. Heckel, a zvláštní poděkování patří Asijské komunitě a dalším).

Šijete roušky, pomáháte svým blízkým, sousedům či známým s nákupy, vaříte a rozvážíte obědy pro seniory, předáváte informace a děláte spousty dalších užitečných věcí. Jste skvělí. Z celého srdce děkujeme i všem, kteří jsou ohleduplní a chrání sebe i ostatní tím, že dodržují pravidla, byť to není pro nikoho snadné. Právě tato vzájemná solidarita nám všem na radnici dělá radost ze života v těchto nelehkých časech, ale hlavně dodává ohromnou motivaci a chuť do práce.

Jako město se rovněž snažíme pomáhat ze všech sil. Povedlo se zajistit nejméně dvě roušky pro opakované použití pro všechny naše občany. Kdo jste si je doposud nevyzvedli, můžete tak učinit na služebně Městské policie. Rozjeli jsme také rozvoz obědů našim seniorům. Vaří je naše školní jídelna a samotný rozvoz zajišťujeme vlastními silami a také s pomocí dobrovolníků, kteří se nám sami hlásí.

Snažíme se vás všechny také co nejrychleji informovat o aktuální situaci, pravidlech a doporučeních. Využíváme k tomu všechny dostupné kanály od tohoto zpravodaje, kde najdete nejdůležitější informace, přes roznos letáků do schránek, webové a facebookové stránky města až po náš mobilní rozhlas, ke kterému se vás k naší radosti hlásí stále víc a víc. Těm, kteří to stále ještě neudělali, to vřele doporučujeme.

Vládní opatření znamenají pro město zásadní snížení příjmů. Kvůli výpadku daně z hazardních her a sdílených daní, především DPH a poplatků z pobytu, přichází Železná Ruda asi o 150 tisíc korun denně. I tak se snažíme pomáhat i místním podnikatelům, kteří se ocitli v kritické situaci.

Posunuli jsme o jeden kvartál splatnost nájemného z městských pozemků a rovněž nebudou muset hradit dohodnutý příspěvek na SkiBus, který jsme letos nově zavedli. Stejně jako pro vás všechny, je i pro město současná situace složitá, ale od našeho nástupu jsme na radnici zvyklí hospodařit maximálně úsporně a efektivně a musíme to zvládnout. A také to zvládneme. Zejména díky vaší obětavosti a neocenitelné pomoci.

Až budeme za pár let na toto období vzpomínat, jsme přesvědčeni, že nám v paměti zůstane především to dobré. Skvělá atmosféra vzájemné pomoci a solidarity, která nám tu, jak pevně věříme, přetrvá i do budoucna.

A vzpomeneme si možná také na to, že právě v této složité době byla zahájena II. etapa stavby silničního průtahu naším městem. Jsme moc rádi, že nemuselo dojít k odložení této investice, na kterou čekáme dlouhé roky a která zásadně pomůže Železné Rudě i kvalitě života nás všech. Z naší strany jsme odvedli skutečné maximum.

Milí sousedé, buďte na sebe prosím opatrní a vydržte. Jsme přesvědčeni, že již brzy se vše začne postupně vracet do normálu a budeme se moci opět s úlevou nadechnout našeho úžasného šumavského vzduchu.

Pokud chcete být aktuálně informováni o dění v Železné Rudě, sledujte oficiální facebookové stránky města (www.facebook.com/mestoZeleznaRuda) a buďte zaregistrováni v našem městském mobilním
rozhlasu (www.zeleznaruda.mobilnirozhlas.cz). Zároveň prosím pamatujte, že v případě potřeby se na nás můžete kdykoli obrátit na mail: starosta@zeleznaruda.cz nebo na telefon: 724 181 624. Jsme zde pro vás.

S úctou a přáním všeho dobrého,
Filip Smola, starosta města
Petr Najman a Filip Brož, místostarostové
foto – město ŽR

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Podobné příspěvky

Železnorudský zpravodaj – srpen 2020

Podařilo se dát dohromady celý prostor za paneláky na Hojsově Stráži a ještě před slavnostmi jsme stihli i celkovou opravu v Krátké ulici a v části ulice U Řezné. Opravovali jsme tam inženýrské sítě a dělal se i kompletně nový povrch. V těchto opravách budeme postupovat dál a dál, přičemž rádi využijeme i vašich tipů a podnětů, které nám různými cestami posíláte.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – červenec 2020

My se stále snažíme, krok za krokem, celé Železnorudsko vylepšovat. Ohromný kus práce začalo odvádět naše Informační a Environmentální centrum, které, kromě jiného, připravilo velkou letní soutěž.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – červen 2020

Příkladem omezení investiční schopnosti města je oprava povrchu, kterou jsme během května provedli v centru města v ul. 1. Máje. Vozovka byla dlouhodobě ve zcela dezolátním stavu. Jsme si vědomi, že nejde o ideální variantu, ale spíše provizorní řešení.

Pokračujte ve čtení
od administrator