Železnorudský zpravodaj – březen 2020

Železnorudský zpravodaj – březen 2020
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Milí sousedé,

tak už se nám blíží jaro. Teprve teď, na samotném konci zimy, napadl na Rudě a v okolí sníh, takže jsme mohli vyrazit kromě sjezdovek i na běžky a užít si zimních radovánek. Snažili jsme se opravdu ze všech sil udržovat v co nejlepší kondici běžecké stopy, za což děkuji všem, kteří se na této práci podíleli.

Bohužel i zde také řešíme problém s šířením nového koronaviru. Jsme přesvědčeni, že není vůbec důvod k panice, ale k obezřetnosti určitě ano. Dbejte proto, prosíme, pokynů a doporučení z odpovědných míst. My se vás snažíme vždy aktuálně informovat. Jak už jste jistě zaznamenali, tak i prostřednictvím novinky v podobě našeho mobilního rozhlasu, který funguje jak přes mobilní aplikaci, tak přes SMS zprávy. Máme radost, že už se vás zaregistrovalo přes 20 %. Věříme, že toto číslo ještě poroste, protože jde opravdu o užitečný nástroj, který nejlíp oceníme v případě nenadálých změn počasí a dalších komplikací, nebo důležitých událostí.

Na první pohled trochu úsměvný, ale vlastně docela závažný problém způsobují i bobři, kteří ve svém „stavitelském zápalu“ přehrazují potoky a staví hráze i na místech, kde vznikají škody na majetku. Jde však o chráněného živočicha, proto optimální řešení konzultujeme společně se zástupci CHKO. Výsledkem jednání je příslib výjimky, abychom mohli posouvat hráze a uvolňovat průtok vody tak, aby se nerozlévala nekontrolovatelně a nezaplavovala například sklepy či komunikace.

Velké emoce vzbudila především u obyvatel Sušice a okolí, kteří dojíždějí za prací do Německa, připravovaná investice Ředitelství silnic a dálnic. Díky ní bude realizována II. etapa stavby silničního průtahu městem Železná Ruda a kromě nového povrchu vozovky vzniknou rovněž nové chodníky, přechody, osvětlení a dojde také k výměně inženýrských sítí, včetně pokládky optických kabelů, umožňujících zavedení rychlého internetu či televizního vysílání. Stavba začne 1. dubna a na začátku si vyžádá kompletní uzavírku silnice č. I/27 tj. ulice Klatovská v úseku od železničního přejezdu k odbočce do ulice Lyžařská po dobu přibližně 11 týdnů.

Samozřejmě i nás velmi mrzí komplikace a kilometry navíc, které budou muset lidé na cestě do Německa do práce najezdit. Bez kompletní uzavírky však stavba z důvodu rekonstrukce inženýrských sítí, která si vyžádá zhruba 3 metry hluboké výkopy, není realizovatelná. Ještě jednou chceme i touto cestou požádat všechny o trpělivost a pochopení. Železná Ruda čeká na stavbu průtahu celé roky. Všichni víme, jak nepříjemné a nebezpečné je chodit po neosvětlené hlavní silnici bez chodníků.

Považujeme za důležité zopakovat, že objízdnou trasu jsme nestanovili my, zástupci města Železná Ruda, nýbrž Krajský úřad Plzeňského kraje se souhlasem Dopravní policie Plzeňského kraje. Jako objízdnou trasu nebylo možné využít cestu přes ulice U Vodárny a Na Samotách. Důvodem je, že trasa této komunikace je z velké části soukromá, přičemž vlastníci, kteří ji před lety získali v restituci, žijí v zahraničí a nekomunikují. Ještě podstatnějším důvodem je, že v části není ani vedená jako komunikace. Můžeme vás ujistit, že budeme po celou dobu výstavby tlačit na maximální urychlení prací a tím zkrácení doby uzavírky. Současně Vás budeme průběžně neustále informovat o vývoji této stavby.

Kromě průtahu budeme v příštích měsících pokračovat také v úsilí o vytvoření našeho náměstí, dostavovat hasičárnu a nepolevíme ani v opravách chodníků a vozovek. Čeká nás tedy hodně práce. Ta s sebou občas nese i související obtíže. Ale děláme ji proto, že chceme naše město opravdu posunout o pořádný kus dopředu, aby se nám tady všem žilo co nejbezpečněji a nejpohodlněji.

V téhle souvislosti nám obrovskou radost udělaly masopustní akce na Rudě i na Hojsovce, které se opravdu vyvedly a ukázaly, že se lidé na Železnorudsku dokážou skvěle bavit. Pokud máte nápady na další sousedské akce, dejte nám vědět. Moc rádi je podpoříme a pomůžeme s organizací.

Pokud chcete být aktuálně informováni o dění v Železné Rudě, tak sledujte oficiální facebookové stránky města (www.facebook.com/ mestoZeleznaRuda) a nezapomeňte se zaregistrovat v aplikaci Mobilní rozhlas města Železná Ruda. Leták s možnostmi registrace najdete i uvnitř zpravodaje. Zároveň prosím pamatujte, že v případě potřeby se na nás můžete kdykoli obrátit na mail: starosta@zeleznaruda.cz nebo na telefon: 724 181 624.

Jsme zde pro Vás.
S úctou a přáním všeho dobrého,

Filip Smola, starosta města
Petr Najman a Filip Brož, místostarostové

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Podobné příspěvky

Železnorudský zpravodaj – srpen 2020

Podařilo se dát dohromady celý prostor za paneláky na Hojsově Stráži a ještě před slavnostmi jsme stihli i celkovou opravu v Krátké ulici a v části ulice U Řezné. Opravovali jsme tam inženýrské sítě a dělal se i kompletně nový povrch. V těchto opravách budeme postupovat dál a dál, přičemž rádi využijeme i vašich tipů a podnětů, které nám různými cestami posíláte.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – červenec 2020

My se stále snažíme, krok za krokem, celé Železnorudsko vylepšovat. Ohromný kus práce začalo odvádět naše Informační a Environmentální centrum, které, kromě jiného, připravilo velkou letní soutěž.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – červen 2020

Příkladem omezení investiční schopnosti města je oprava povrchu, kterou jsme během května provedli v centru města v ul. 1. Máje. Vozovka byla dlouhodobě ve zcela dezolátním stavu. Jsme si vědomi, že nejde o ideální variantu, ale spíše provizorní řešení.

Pokračujte ve čtení
od administrator