Železnorudský zpravodaj – únor 2020

Železnorudský zpravodaj – únor 2020
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Milí sousedé,

jak jsme již avizovali v minulém vydání našeho zpravodaje, v příštích měsících nás čeká zásadní dopravní investice v podobě výstavby průtahu městem, kterého se Železná Ruda dočká po dlouhých letech čekání. Jsme v intenzivním kontaktu s hlavním investorem, kterým je ŘSD, abychom vás mohli podrobně informovat o všech termínech a dopravních opatřeních, které si stavba vyžádá. Nejnáročnější bude hned první etapa, kvůli které bude muset být kompletně uzavřena Klatovská ulice v obou směrech.

Uvnitř zpravodaje najdete podrobnou mapu objízdné trasy.
Abychom vás mohli nejen o dopravních opatřeních, ale třeba také o případných haváriích či jiných aktualitách a akcích ze všech oblastí informovat opravdu neprodleně, spouštíme od března novinku v podobě „mobilního rozhlasu“.
Nepůjde o rozhlas jako takový, ale o systém aktuálního informování prostřednictvím emailů nebo mobilních telefonů, tedy pomocí SMS nebo aplikace pro chytré telefony. Pokud máte tzv. chytrý telefon, můžete si zdarma stáhnout aplikaci (Mobilní rozhlas), díky níž budete okamžitě dostávat všechny důležité informace, které si zvolíte.

Pro ostatní mobilní telefony bude systém fungovat formou rozesílání bezplatných SMS. Informace o tom, jak se k mobilnímu rozhlasu zaregistrovat, najdete uvnitř zpravodaje. Pevně věříme, že i díky této novince všechny dopravní komplikace společně zvládneme, byť to nebude procházka růžovým sadem. Další roky nicnedělání by však problém jen zhoršily. Jsme přesvědčeni, že je lepší na pár měsíců zatnout zuby, abychom si poté mohli říci, že je Železná Ruda konečně bezpečnějším a příjemnějším místem pro život, k čemuž se všemi opravami i investicemi snažíme směřovat.

Věříme, že hezkým kamínkem do mozaiky tohoto našeho snažení jsou i nové prostory pro veřejnou knihovnu na Hojsovce. Díky přestěhování mohla být knihovna zvětšena a čtenáři si tak můžou užívat větší výběr. Moc rád bych i na tomto místě ze srdce poděkoval dlouholeté knihovnici paní Blechové za skvělou práci, kterou v knihovně odvedla, a její nástupkyni i celé knihovně popřál co nejvíc spokojených čtenářů.

Závěrem nám dovolte, abychom připomněli mimořádně důležité výročí, které jsme na začátku února oslavili. Uplynulo totiž už 30 let od okamžiku, kdy byly slavnostně přestříhány ostnaté dráty, které oddělovaly tehdejší Československo od západního Německa. Se starostou Bavorské Rudy Charly Bauerem jsme se proto sešli na našem hraničním nádraží v Alžbětíně a symbolicky jsme společně vypili jedno pivo u nás a jedno o pár metrů vedle v Německu. Važme si prosím toho, že naše vztahy jsou dnes skvělé, přátelské a umožňují nám vzájemně prospěšnou spolupráci. Važme si demokracie a svobody a pracujme na tom, aby si jich mohly užívat i naše děti. Neměli bychom nikdy zapomenout na to, že to není tak dávno, co nám životy i vztahy se sousedy ničily totalitní režimy.

Pokud chcete být aktuálně informováni o dění v Železné Rudě, sledujte ofi ciální facebookové stránky města (www.facebook.com/mestoZeleznaRuda).
Zároveň prosím pamatujte, že v případě potřeby se na nás můžete kdykoli obrátit na mail: starosta@zeleznaruda.cz, mistostarosta@zeleznaruda.
cz, nebo na telefon: 724 181 624.

Jsme zde pro vás.

S úctou a přáním všeho dobrého,
Filip Smola, starosta města
Petr Najman a Filip Brož, místostarostové

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Podobné příspěvky

Železnorudský zpravodaj – srpen 2020

Podařilo se dát dohromady celý prostor za paneláky na Hojsově Stráži a ještě před slavnostmi jsme stihli i celkovou opravu v Krátké ulici a v části ulice U Řezné. Opravovali jsme tam inženýrské sítě a dělal se i kompletně nový povrch. V těchto opravách budeme postupovat dál a dál, přičemž rádi využijeme i vašich tipů a podnětů, které nám různými cestami posíláte.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – červenec 2020

My se stále snažíme, krok za krokem, celé Železnorudsko vylepšovat. Ohromný kus práce začalo odvádět naše Informační a Environmentální centrum, které, kromě jiného, připravilo velkou letní soutěž.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – červen 2020

Příkladem omezení investiční schopnosti města je oprava povrchu, kterou jsme během května provedli v centru města v ul. 1. Máje. Vozovka byla dlouhodobě ve zcela dezolátním stavu. Jsme si vědomi, že nejde o ideální variantu, ale spíše provizorní řešení.

Pokračujte ve čtení
od administrator