Železnorudský zpravodaj – leden 2020

Železnorudský zpravodaj – leden 2020
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Milí sousedé,

máme zde nový rok 2020 a my Vám všem ze srdce přejeme, aby pro vás byl rokem úspěšným a dobrým. Na radnici budeme dělat vše, aby byl také rokem, během něhož se naše Železná Ruda stane zase o něco lepším místem pro život.

Ještě se v krátkosti ohlédněme, co se stalo koncem minulého roku. Byly to dvě významné věci. První bylo pořízení nového vozidla pro naši městskou policii. Více než 14 let starou a věčně opravovanou Octavii nahradil dle potřeb MP nový automobil SUV s pohonem 4×4. Koupili jsme vozidlo s nejlepšími parametry na trhu, dlouhou zárukou a velmi kvalitní výbavou za nejnižší možnou cenu z čehož 80 % zaplatil Plzeňský kraj v rámci poskytnuté dotace. Již během první hodiny nový vůz pomáhal řešit nepovolený vjezd tří vozidel do zákazu vjezdu k Černému jezeru. Věříme, že nám bude dobře a dlouho sloužit.

Druhou novinkou je SkiBUS, který začal jezdit zdarma v upraveném režimu po vánočních svátcích. Společně ve spolupráci s místními podnikateli jsme se rozhodli podpořit místní obyvatele, sportovce, cestovní ruch i přírodu.

Ulehčíme tak dopravě i přírodě na Železnorudsku a věříme, že SkiBUS budeme všichni co nejvíce využívat. Dojde tak ke snížení počtu aut, která se snaží dostat na často přeplněná parkoviště u skiareálů, nebo na nástupní místa pro běžky. Sice nám zatím příroda příliš nepřeje, ale věříme, že si ještě pořádnou sněhovou nadílku užijeme. Letáky s jízdním řádem a trasou SkiBUSu, který jezdí až do 15. března, jsou zdarma k vyzvednutí v informačním a turistickém centru, a to i ve větších množstvích pro ubytovatele, kteří na jeho provoz přispějí. Tímto vyzýváme místní podnikatele, ať se k tomuto projektu připojí.

V tomto roce nás čekají velké věci. V dubnu by měla začít výstavba průtahu městem.
Bude se jednat o jednu z největších letošních investic Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na území Plzeňského kraje. Vedle nové silnice vzniknou rovněž nové chodníky, osvětlení, dojde také k výměně inženýrských sítí včetně položení optických kabelů pro rychlé internetové
připojení. Tato, pro budoucnost Rudy, zásadní investice bude samozřejmě velmi náročná a přinese s sebou i nemalá omezení, protože bude muset být v první fázi výstavby kompletně uzavřena Klatovská ulice. S ŘSD již intenzivně komunikujeme a budeme tlačit na to, aby postup prací byl co možná nejrychlejší a uzavírka co nejkratší. Přesto Vás všechny již nyní prosíme, abyste se obrnili trpělivostí a počítali s dopravními komplikacemi, kterým se nelze vyhnout. Pár měsíců nepohodlí ale přinese pro naši Rudu zcela zásadní změnu k lepšímu. O všech termínech a omezeních Vás budeme včas a všemi kanály informovat, abyste se mohli připravit.

Další klíčovou akcí první poloviny letošního roku bude zbourání budovy bývalé kavárny Espresso. Již finišujeme s veškerou nutnou administrativou a věřím, že za pár měsíců bude konečně tento „nekonečný příběh“ šťastně zakončen, čímž se otevře cesta k dobudování důstojného náměstí, na které léta čekáme.

Na podzim bude rovněž ukončena stavba nového kruhového objezdu v Alžbětíně u hranic s Německem, kterou realizuje rovněž ŘSD. Věřím, že se všechny zmíněné akce povede realizovat bez komplikací ve stanovených termínech.
Vedle zmíněných velkých investic budeme samozřejmě i nadále pokračovat v opravách našich ulic a chodníků, obnově laviček a dalšího mobiliáře. Současně již nyní připravujeme nejrůznější kulturní akce, setkání s občany a další aktivity. Chceme, aby Železnorudsko žilo, a Vy jste měli co nejlepší nabídku na trávení volného času.

Ještě jednou vám přeji hodně zdraví a vše dobré v novém roce, především pevné zdraví a splnění všech přání.

Pokud chcete být aktuálně informováni o dění v Železné Rudě, sledujte oficiální facebookové stránky města (www.facebook.com/mestoZeleznaRuda). Zároveň prosím pamatujte, že v případě potřeby se na nás můžete kdykoli obrátit na e-mail: starosta@zeleznaruda.cz, místostarosta@zeleznaruda.cz nebo na telefonech: 724 181 624, 734 269 989.

Jsme zde pro Vás.

S úctou a přáním všeho dobrého,
Filip Smola, starosta města
Petr Najman a Filip Brož, místostarostové

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Podobné příspěvky

Železnorudský zpravodaj – srpen 2020

Podařilo se dát dohromady celý prostor za paneláky na Hojsově Stráži a ještě před slavnostmi jsme stihli i celkovou opravu v Krátké ulici a v části ulice U Řezné. Opravovali jsme tam inženýrské sítě a dělal se i kompletně nový povrch. V těchto opravách budeme postupovat dál a dál, přičemž rádi využijeme i vašich tipů a podnětů, které nám různými cestami posíláte.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – červenec 2020

My se stále snažíme, krok za krokem, celé Železnorudsko vylepšovat. Ohromný kus práce začalo odvádět naše Informační a Environmentální centrum, které, kromě jiného, připravilo velkou letní soutěž.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – červen 2020

Příkladem omezení investiční schopnosti města je oprava povrchu, kterou jsme během května provedli v centru města v ul. 1. Máje. Vozovka byla dlouhodobě ve zcela dezolátním stavu. Jsme si vědomi, že nejde o ideální variantu, ale spíše provizorní řešení.

Pokračujte ve čtení
od administrator