Železnorudský zpravodaj – srpen 2019

Železnorudský zpravodaj – srpen 2019
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Milí sousedé a návštěvníci našeho města,

prázdniny jsou v plném proudu a my doufáme, že jste si už našli či najdete čas na chvíle zaslouženého odpočinku. My se příznivé počasí snažíme maximálně využít k tomu, abychom naše město zase o kousek vylepšili.

Nejspíš vám neunikl stavební ruch v centru, kde bylo zbouráno druhé patro bývalého Espressa vložit a podařilo se rovněž dotáhnout rekonstrukci parku za kostelem. Díky našim šikovným chlapům z technických služeb máme nové energeticky úsporné LED osvětlení, lavičky (vlastní výroby) i stylové koše.

Starý rozbitý asfaltový povrch byl vyměněn za žulové kostky. Jde o první etapu na cestě k našemu novému náměstí. Další etapy budou následovat v příštích měsících. Snažíme se přitom maximálně šetřit veřejné peníze, proto si spoustu věcí děláme svépomocí či hledáme co nejúspornější řešení. Třeba i při opravách chodníků. Na úsek před budovou bývalého Espressa jsme použili starší dlažbu, kterou jsme měli k dispozici zdarma.

Během srpna vybudujeme přibližně 300 metrů nového chodníku včetně osvětlení na Špičácké ulici a rovněž parkovací záliv u základní školy. Naplno využíváme také nové stroje na opravy děravých silnic. Ty dokáží výmoly v silnici lokálně nahřát a pomocí recyklátu perfektně opravit. Záplata se dokonale spojí s původním povrchem a vydrží mnohem déle, než dřívější opravy pomocí studeného asfaltu.

Jsme moc rádi, že během prázdnin žije Železná Ruda také kulturními akcemi. Věříme, že jste si skvěle užili Rysí slavnosti nebo Koncert za čistou Šumavu, na němž Marek Ztracený zahrál a zazpíval za odměnu všem, kdo se podíleli na úklidu Šumavy. Velkou radost máme také z toho, jak proběhly tradiční Železnorudské slavnosti, které jsme letos přesunuli do centra města. To se snažíme nastartovat nejen celkovou rekonstrukcí, ale právě i akcemi, aby ožilo a stalo se přirozeným místem setkávání a příjemného trávení volného času. Všechny akce měly krásnou atmosféru a proběhly bez větších problémů. Za to chceme moc poděkovat organizátorům i všem návštěvníkům.

Za velmi vstřícný přístup bychom rádi poděkovali i ministru životního prostředí Richardu Brabcovi, s nímž vedeme intenzivní jednání o vybudování ski areálu Samoty. Po plánovaném schválení tzv. nové zonace NP Šumava bude pozemek v nejméně chráněné zóně Národního parku Šumava a otevře se nám tak cesta k možnosti vybudovat největší ski areál v západních Čechách, což bude pro budoucnost Železné Rudy skvělý impuls a příležitost.

Velmi nás těší množství podnětů, které od Vás dostáváme ať již osobně, nebo třeba prostřednictvím facebooku či e-mailu. Zájem lidí o dění ve městě a chuť podílet se na zvyšování kvality života na Železnorudsku je pro nás tou největší motivací do další práce. Velká řada dotazů se týká dopravy, v nejbližší době tak uspořádáme právě na dopravní témata další veřejnou diskusi, kde představíme naše návrhy a budeme se těšit na vaše názory.

V neposlední řadě pak během srpna začneme ve spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR budovat kruhový objezd na hraničním přechodu v Alžbětíně. Jedná se o rozsáhlou a dlouho připravovanou akci během které bude krom zmíněného kruhového objezdu vybudován také nový chodník včetně veřejného osvětlení. Během výstavby se bude jezdit jen v jednom směru a z toho důvodu si Vás dovolujeme poprosit o trpělivost.

Pokud chcete být aktuálně informováni o dění v Železné Rudě, sledujte oficiální facebookové stránky města (www.facebook.com/ mestoZeleznaRuda). Zároveň prosím pamatujte, že v případě potřeby se na nás můžete kdykoli obrátit na mail: starosta@zeleznaruda. cz a telefon: 724 181 624, nebo na mistostarosta@zeleznaruda.cz a telefon 734 269 989. Jsme zde pro vás.

S úctou a přáním všeho dobrého,

Filip Smola, starosta města Petr Najman a Filip Brož, místostarosta

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Podobné příspěvky

Železnorudský zpravodaj – únor 2020

V příštích měsících nás čeká zásadní dopravní investice v podobě výstavby průtahu městem, kterého se Železná Ruda dočká po dlouhých letech čekání. Jsme v intenzivním kontaktu s hlavním investorem, kterým je ŘSD, abychom vás mohli podrobně informovat.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – leden 2020

Ještě se v krátkosti ohlédněme, co se stalo koncem minulého roku. Byly to dvě významné věci. První bylo pořízení nového vozidla pro naši městskou policii. Více než 14 let starou a věčně opravovanou Octavii nahradil dle potřeb MP nový automobil SUV s pohonem 4x4.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – prosinec 2019

Dokončili jsme druhou etapu rekonstrukce náměstí v okolí kostela. Nové lavičky na posezení, nové lampy veřejného osvětlení, nové chodníky a budoucí zeleň dělají Rudu zase o něco hezčí. Dalším úspěšně dokončeným projektem je parkovací záliv pro 3 osobní automobily u základní a mateřské školy.

Pokračujte ve čtení
od administrator