Železnorudský zpravodaj – červenec 2019

Železnorudský zpravodaj – červenec 2019
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Milí sousedé,

léto je obdobím prázdnin a dovolených. Na závěr školního roku jsme pro naše děti připravili překvapení. Mateřská škola jela na výlet koňským spřežením a školáci z naší ZŠ se svezli na Černé jezero v našem výletním vláčku. Děti si výlety zasloužily a k naší radosti snad i užily.

Léto je ale díky hezkému počasí rovněž ideální doba pro realizaci stavebních prací a rekonstrukcí. Možná jste zaznamenali úspěšné přeasfaltování silnice ve Sportovní ulici a navazující ulice u bývalé mateřské školky. Investice, na kterou jsme získali krajskou dotaci ve výši 300 tisíc korun, se povedla a obě silnice opravdu prokoukly. V opravách budeme pokračovat i nadále. Určitě nejdůležitější zprávou je, že začínáme s budováním 1. etapy nového náměstí Železné Rudy, během které vzniknou dva nové chodníky, nové osvětlení a lavičky. Jde o část náměstí, kde se budou během prvního srpnového víkendu odehrávat Železnorudské slavnosti. Už teď můžeme slíbit, že realizace bude do jejich začátku hotová, a slavnosti, na které Vás co nejsrdečněji zveme, si budeme moci všichni společně vychutnat v hezčím prostředí.

Chceme ještě jednou poděkovat všem občanům, kteří se zúčastnili veřejných debat a prezentovali na nich své názory, připomínky a dotazy. Jedna proběhla v Rudě, druhá na Hojsovce. Máme velkou radost, že jsou lidé aktivní, stejně jako naše spolky a sdružení. Slibujeme, že budeme občanské aktivity vždy rádi podporovat. Letos jsme spolkům rozdělili poprvé přes milion korun a tato podpora ze strany města bude pokračovat i v budoucnu.

Stejně tak jsme připraveni i nadále pracovat ve prospěch Železné Rudy a lepší kvality života všech občanů. Často jde o zdánlivé drobnosti, které ale dokáží hodně pomoci. Příkladem je třeba práce našich hasičů, které jsme v parných dnech požádali, aby kropili a ochlazovali ulice. Moc jim za jejich nasazení děkujeme.

Závěrem nám prosím dovolte, abychom Vám všem popřáli krásné prázdniny. Pokud se vydáváte na dovolenou, tak Vám přejeme příjemný a zasloužený odpočinek a hlavně bezpečný návrat domů. Těšíme se, že se s mnohými z vás potkáme na Železnorudských slavnostech, nebo při jiné příležitosti. Zároveň prosím pamatujte, že v případě potřeby se na mne můžete kdykoli obrátit na mail: starosta@zeleznaruda. cz nebo na telefon: 724 181 624. Jsem zde pro Vás.

S úctou a přáním všeho dobrého,

Filip Smola, starosta města

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Podobné příspěvky

Železnorudský zpravodaj – říjen 2019

Září na Železnorudsku bylo ve znamení budování a oprav. Podařilo se opravit 300 metrů chodníku ve Špičácké ulici, k čemuž výrazně pomohlo i získání dotace ve výši 85 % ceny ze Státního fondu životního prostředí.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – září 2019

Povedlo se vybudovat přibližně 300 metrů nového chodníku ve Špičácké ulici, včetně kompletně nového osvětlení, které jsme zvládli vlastními silami. Na celý projekt se povedlo získat dotaci ve výši 85 %, což považujeme za velký úspěch.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – srpen 2019

Nejspíš vám neunikl stavební ruch v centru, kde bylo zbouráno druhé patro bývalého Espressa vložit a podařilo se rovněž dotáhnout rekonstrukci parku za kostelem.

Pokračujte ve čtení
od administrator