Železnorudský zpravodaj – červenec 2019

Železnorudský zpravodaj – červenec 2019
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Milí sousedé,

léto je obdobím prázdnin a dovolených. Na závěr školního roku jsme pro naše děti připravili překvapení. Mateřská škola jela na výlet koňským spřežením a školáci z naší ZŠ se svezli na Černé jezero v našem výletním vláčku. Děti si výlety zasloužily a k naší radosti snad i užily.

Léto je ale díky hezkému počasí rovněž ideální doba pro realizaci stavebních prací a rekonstrukcí. Možná jste zaznamenali úspěšné přeasfaltování silnice ve Sportovní ulici a navazující ulice u bývalé mateřské školky. Investice, na kterou jsme získali krajskou dotaci ve výši 300 tisíc korun, se povedla a obě silnice opravdu prokoukly. V opravách budeme pokračovat i nadále. Určitě nejdůležitější zprávou je, že začínáme s budováním 1. etapy nového náměstí Železné Rudy, během které vzniknou dva nové chodníky, nové osvětlení a lavičky. Jde o část náměstí, kde se budou během prvního srpnového víkendu odehrávat Železnorudské slavnosti. Už teď můžeme slíbit, že realizace bude do jejich začátku hotová, a slavnosti, na které Vás co nejsrdečněji zveme, si budeme moci všichni společně vychutnat v hezčím prostředí.

Chceme ještě jednou poděkovat všem občanům, kteří se zúčastnili veřejných debat a prezentovali na nich své názory, připomínky a dotazy. Jedna proběhla v Rudě, druhá na Hojsovce. Máme velkou radost, že jsou lidé aktivní, stejně jako naše spolky a sdružení. Slibujeme, že budeme občanské aktivity vždy rádi podporovat. Letos jsme spolkům rozdělili poprvé přes milion korun a tato podpora ze strany města bude pokračovat i v budoucnu.

Stejně tak jsme připraveni i nadále pracovat ve prospěch Železné Rudy a lepší kvality života všech občanů. Často jde o zdánlivé drobnosti, které ale dokáží hodně pomoci. Příkladem je třeba práce našich hasičů, které jsme v parných dnech požádali, aby kropili a ochlazovali ulice. Moc jim za jejich nasazení děkujeme.

Závěrem nám prosím dovolte, abychom Vám všem popřáli krásné prázdniny. Pokud se vydáváte na dovolenou, tak Vám přejeme příjemný a zasloužený odpočinek a hlavně bezpečný návrat domů. Těšíme se, že se s mnohými z vás potkáme na Železnorudských slavnostech, nebo při jiné příležitosti. Zároveň prosím pamatujte, že v případě potřeby se na mne můžete kdykoli obrátit na mail: starosta@zeleznaruda. cz nebo na telefon: 724 181 624. Jsem zde pro Vás.

S úctou a přáním všeho dobrého,

Filip Smola, starosta města

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Podobné příspěvky

Železnorudský zpravodaj – srpen 2020

Podařilo se dát dohromady celý prostor za paneláky na Hojsově Stráži a ještě před slavnostmi jsme stihli i celkovou opravu v Krátké ulici a v části ulice U Řezné. Opravovali jsme tam inženýrské sítě a dělal se i kompletně nový povrch. V těchto opravách budeme postupovat dál a dál, přičemž rádi využijeme i vašich tipů a podnětů, které nám různými cestami posíláte.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – červenec 2020

My se stále snažíme, krok za krokem, celé Železnorudsko vylepšovat. Ohromný kus práce začalo odvádět naše Informační a Environmentální centrum, které, kromě jiného, připravilo velkou letní soutěž.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – červen 2020

Příkladem omezení investiční schopnosti města je oprava povrchu, kterou jsme během května provedli v centru města v ul. 1. Máje. Vozovka byla dlouhodobě ve zcela dezolátním stavu. Jsme si vědomi, že nejde o ideální variantu, ale spíše provizorní řešení.

Pokračujte ve čtení
od administrator