Železnorudský zpravodaj – červen 2019

Železnorudský zpravodaj – červen 2019
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Vážení spoluobčané, milí sousedé,

je to již zhruba osm měsíců od chvíle, kdy jsem byl zvolen starostou Železné Rudy a společně s kolegy jsme se ujali správy našeho města. Na konci října loňského roku jsme přebrali městskou kasu s dluhem větším než 1,5 milionu korun. Nebyla to jednoduchá situace. Od prvního dne se proto snažíme co nejlépe hospodařit a spravovat veřejné finance s maximální efektivitou. Dluh se nám povedlo splatit a v současnosti máme na účtech města více než 13,5 milionu korun. Důležité přitom je, že se nám ekonomicky daří, aniž bychom museli jakkoli omezovat chod města či našich organizací. Je tomu právě naopak. Město funguje. Ušetřené peníze se zároveň snažíme co nejsmysluplněji investovat do rozvoje Železné Rudy. Budeme se finančně podílet na realizaci průtahu, kofinancujeme dotace, které se podařilo získat na opravu Sportovní ulice a chodníku ve Špičácké ulici. Sami pak z našich ušetřených prostředků zaplatíme opravu ulice u bývalé mateřské školy a budeme rovněž kvalitněji opravovat naše chodníky a silnice. Investiční prostředky jsou připraveny i na kanalizaci v Hojsově Stráži. V neposlední řadě už pracujeme na vybudování našeho náměstí. Všichni víme, že největší část příjmů našeho rozpočtu tvoří příspěvek z hazardu. Předpokládáme, a první kvartál tento předpoklad potvrzuje, že letos získáme obdobnou částku jako v loňském roce.

Skvělou zprávou je, že se nám za velkého úsilí podařilo najít provozovatele obchodu na Hojsově Stráži, kde na konci března ukončil stávající provozovatel provoz prodejny potravin. Nám se podařilo pronajmout budovu bývalé pošty. Budoucí provozovatelka obchodu zde na základě nájemní smlouvy provede veškeré nutné investice spojené s rekonstrukcí na své náklady a současně garantuje sortiment potravin.

Jednou z nejdůležitějších událostí příštího roku bude nepochybně zahájení výstavby Ski areálu Samoty. Společnost Trigema, která u nás bude investovat zhruba 350 milionů korun, to slavnostně slíbila v Praze v rámci oslav čtvrtstoletí jejího působení na trhu, kam nás proto pozvala (viz foto). Radnice tento projekt maximálně podporuje. Pro tento projekt bylo také zásadní schválení návrhu zonace Radou Národního parku Šumava ze dne 7. 6. 2019. Velkou radost máme také z toho, že jeden z největších hotelů na Železnorudsku – hotel Ostrý, který byl více než půl roku uzavřený, zahájil 7. června opětovně svůj provoz, včetně restaurace.

Dalším lákadlem pro návštěvníky Železnorudska budou nepochybně i nové naučné stezky, které byly v rámci projektu Putování srdcem Evropy bez hranic otevřeny v polovině května. Sklářská cesta, jejíž součástí je i vybudování repliky sklárny v Alžbětíně a repliky železné hutě v Železné Rudě, Stezka Železná opona, zaměřená na historii uzavření východního bloku Evropy či Hadí stezka, jsou skvělým cílem výletu.

Závěrem chci zmínit rozhodnutí červnového zastupitelstva, které schválilo rekordní dotaci našim spolkům. Ta poprvé v historii překročila milion korun. Právě spolky, občanská sdružení a sousedské aktivity lidí jsou totiž v mých očích tím nejlepším srdcem života města. Jak říká jeden můj dobrý kamarád, je skvělé, když je opravený chodník, ale ještě lepší je, když po něm můžeme jít na nějakou pěknou akci.

Přeji vám všem, hlavně dětem, krásné prázdniny. Dávejte na sebe při všech letních aktivitách pozor.

Zároveň prosím pamatujte, že v případě potřeby se na mne můžete kdykoli obrátit na mail: starosta@zeleznaruda.cz nebo na telefon: 724 181 624. Jsem zde pro vás.

S úctou a přáním všeho dobrého,

Filip Smola, starosta města

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Podobné příspěvky

Železnorudský zpravodaj – srpen 2020

Podařilo se dát dohromady celý prostor za paneláky na Hojsově Stráži a ještě před slavnostmi jsme stihli i celkovou opravu v Krátké ulici a v části ulice U Řezné. Opravovali jsme tam inženýrské sítě a dělal se i kompletně nový povrch. V těchto opravách budeme postupovat dál a dál, přičemž rádi využijeme i vašich tipů a podnětů, které nám různými cestami posíláte.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – červenec 2020

My se stále snažíme, krok za krokem, celé Železnorudsko vylepšovat. Ohromný kus práce začalo odvádět naše Informační a Environmentální centrum, které, kromě jiného, připravilo velkou letní soutěž.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – červen 2020

Příkladem omezení investiční schopnosti města je oprava povrchu, kterou jsme během května provedli v centru města v ul. 1. Máje. Vozovka byla dlouhodobě ve zcela dezolátním stavu. Jsme si vědomi, že nejde o ideální variantu, ale spíše provizorní řešení.

Pokračujte ve čtení
od administrator