Železnorudský zpravodaj – únor 2019

Železnorudský zpravodaj – únor 2019
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Vážení spoluobčané, milí sousedé,

právě držíte v ruce další číslo Železnorudského zpravodaje. Poprvé jste ho našli ve své schránce a budete jej tam pravidelně nacházet i v budoucnu. Rozhodli jsme se k tomuto kroku na základě četných dotazů a abyste jej už nemuseli hledat v obchodě, či infocentru, nebo se na vás dokonce vůbec nedostalo. Distribuce zpravodaje do schránek znamená pro město jen minimální náklady, zároveň věřím, že pro Vás to bude znamenat mnohem komfortnější přístup k informacím o dění v Železné Rudě.

Začátek letošního roku se nesl ve znamení boje s přívaly sněhu, které byly největší za posledních 10 let. Chceme moc poděkovat všem, kdo jste se na jeho odklízení podíleli. Byla to pořádná dřina, ale v rámci možností jsme situaci zvládli a udrželi naše město v chodu. Naše technické služby odvedly skvělou práci, chlapi v nejhorších dnech makali od půl páté od rána. Velmi pomohly i externí firmy, které jsme naštěstí včas najali. Velké poděkování patří i policistům a našim městským strážníkům, a v neposlední řadě Vám, zodpovědným občanům. Všichni takoví totiž bohužel nejsou. Například špatné parkování některých aut potom způsobuje komplikace všem, když není možné protáhnout celou ulici. Žijeme na horách, se zimou a sněhem si umíme poradit, ale musíme táhnout za jeden provaz a pomáhat si navzájem. Toto pravidlo platí od nepaměti a jsem moc rád, že drtivá většina z nás jej dodržuje.

Kromě sněhu a turistů k nám v lednu dorazila také vzácná návštěva v podobě českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka a jeho bavorského kolegy Floriana Hermanna. Oba ministři v Alžbětíně projednávali možnosti prohlubování spolupráce, následně jsem našeho ministra odvezl do Environmentálního centra, kde jsme diskutovali o možnostech podpory našeho města a regionu ze strany státu. Pevně věřím, že tato jednání přinesou Železnorudsku v blízké budoucnosti mnoho pozitivního.

Jak jsme slibovali, uskutečnili jsme taktéž na začátku února první setkání s občany. Přáli bychom si Vás totiž do budoucna více zapojit do chodu našeho města. Na této neformální schůzce jsme od Vás slyšeli řadu podnětů, které nyní řešíme. Velmi pozitivně nás překvapil Váš zájem o tuto akci a můžeme slíbit, že podobná setkání budeme organizovat i v příštích měsících.

V neposlední řadě pak 6. února poprvé svezl školní minibus, který každý den přiváží děti z okolí do naší základní školy, naše seniory do lékárny v Alžbětíně. Jelikož v současné době nemáme přímo v Železné Rudě lékárnu, rozhodli jsme o dalším využití našeho minibusu. Pravidelně každou středu v deset hodin vyrazí minibus z autobusové zastávky před hotelem Ostrý do Alžbětínské lékárny, kde počká na všechny, než si nakoupí léky a následně je odveze zpět. Tato služba je pro naše občany samozřejmě zdarma a budeme velmi rádi, pokud ji budete využívat. Přejeme Vám příjemné čtení našeho zpravodaje. Zároveň prosím pamatujte, že v případě potřeby se na nás můžete kdykoli obrátit. Jsme zde pro Vás.

S úctou a přáním všeho dobrého,

Filip Smola, starosta města, Petr Najman a Filip Brož, místostarostové

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Podobné příspěvky

Železnorudský zpravodaj – srpen 2020

Podařilo se dát dohromady celý prostor za paneláky na Hojsově Stráži a ještě před slavnostmi jsme stihli i celkovou opravu v Krátké ulici a v části ulice U Řezné. Opravovali jsme tam inženýrské sítě a dělal se i kompletně nový povrch. V těchto opravách budeme postupovat dál a dál, přičemž rádi využijeme i vašich tipů a podnětů, které nám různými cestami posíláte.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – červenec 2020

My se stále snažíme, krok za krokem, celé Železnorudsko vylepšovat. Ohromný kus práce začalo odvádět naše Informační a Environmentální centrum, které, kromě jiného, připravilo velkou letní soutěž.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – červen 2020

Příkladem omezení investiční schopnosti města je oprava povrchu, kterou jsme během května provedli v centru města v ul. 1. Máje. Vozovka byla dlouhodobě ve zcela dezolátním stavu. Jsme si vědomi, že nejde o ideální variantu, ale spíše provizorní řešení.

Pokračujte ve čtení
od administrator