Železnorudský zpravodaj – únor 2019

Železnorudský zpravodaj – únor 2019
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Vážení spoluobčané, milí sousedé,

právě držíte v ruce další číslo Železnorudského zpravodaje. Poprvé jste ho našli ve své schránce a budete jej tam pravidelně nacházet i v budoucnu. Rozhodli jsme se k tomuto kroku na základě četných dotazů a abyste jej už nemuseli hledat v obchodě, či infocentru, nebo se na vás dokonce vůbec nedostalo. Distribuce zpravodaje do schránek znamená pro město jen minimální náklady, zároveň věřím, že pro Vás to bude znamenat mnohem komfortnější přístup k informacím o dění v Železné Rudě.

Začátek letošního roku se nesl ve znamení boje s přívaly sněhu, které byly největší za posledních 10 let. Chceme moc poděkovat všem, kdo jste se na jeho odklízení podíleli. Byla to pořádná dřina, ale v rámci možností jsme situaci zvládli a udrželi naše město v chodu. Naše technické služby odvedly skvělou práci, chlapi v nejhorších dnech makali od půl páté od rána. Velmi pomohly i externí firmy, které jsme naštěstí včas najali. Velké poděkování patří i policistům a našim městským strážníkům, a v neposlední řadě Vám, zodpovědným občanům. Všichni takoví totiž bohužel nejsou. Například špatné parkování některých aut potom způsobuje komplikace všem, když není možné protáhnout celou ulici. Žijeme na horách, se zimou a sněhem si umíme poradit, ale musíme táhnout za jeden provaz a pomáhat si navzájem. Toto pravidlo platí od nepaměti a jsem moc rád, že drtivá většina z nás jej dodržuje.

Kromě sněhu a turistů k nám v lednu dorazila také vzácná návštěva v podobě českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka a jeho bavorského kolegy Floriana Hermanna. Oba ministři v Alžbětíně projednávali možnosti prohlubování spolupráce, následně jsem našeho ministra odvezl do Environmentálního centra, kde jsme diskutovali o možnostech podpory našeho města a regionu ze strany státu. Pevně věřím, že tato jednání přinesou Železnorudsku v blízké budoucnosti mnoho pozitivního.

Jak jsme slibovali, uskutečnili jsme taktéž na začátku února první setkání s občany. Přáli bychom si Vás totiž do budoucna více zapojit do chodu našeho města. Na této neformální schůzce jsme od Vás slyšeli řadu podnětů, které nyní řešíme. Velmi pozitivně nás překvapil Váš zájem o tuto akci a můžeme slíbit, že podobná setkání budeme organizovat i v příštích měsících.

V neposlední řadě pak 6. února poprvé svezl školní minibus, který každý den přiváží děti z okolí do naší základní školy, naše seniory do lékárny v Alžbětíně. Jelikož v současné době nemáme přímo v Železné Rudě lékárnu, rozhodli jsme o dalším využití našeho minibusu. Pravidelně každou středu v deset hodin vyrazí minibus z autobusové zastávky před hotelem Ostrý do Alžbětínské lékárny, kde počká na všechny, než si nakoupí léky a následně je odveze zpět. Tato služba je pro naše občany samozřejmě zdarma a budeme velmi rádi, pokud ji budete využívat. Přejeme Vám příjemné čtení našeho zpravodaje. Zároveň prosím pamatujte, že v případě potřeby se na nás můžete kdykoli obrátit. Jsme zde pro Vás.

S úctou a přáním všeho dobrého,

Filip Smola, starosta města, Petr Najman a Filip Brož, místostarostové

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Podobné příspěvky

Železnorudský zpravodaj – únor 2020

V příštích měsících nás čeká zásadní dopravní investice v podobě výstavby průtahu městem, kterého se Železná Ruda dočká po dlouhých letech čekání. Jsme v intenzivním kontaktu s hlavním investorem, kterým je ŘSD, abychom vás mohli podrobně informovat.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – leden 2020

Ještě se v krátkosti ohlédněme, co se stalo koncem minulého roku. Byly to dvě významné věci. První bylo pořízení nového vozidla pro naši městskou policii. Více než 14 let starou a věčně opravovanou Octavii nahradil dle potřeb MP nový automobil SUV s pohonem 4x4.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – prosinec 2019

Dokončili jsme druhou etapu rekonstrukce náměstí v okolí kostela. Nové lavičky na posezení, nové lampy veřejného osvětlení, nové chodníky a budoucí zeleň dělají Rudu zase o něco hezčí. Dalším úspěšně dokončeným projektem je parkovací záliv pro 3 osobní automobily u základní a mateřské školy.

Pokračujte ve čtení
od administrator