Železnorudský zpravodaj – březen 2019

Železnorudský zpravodaj – březen 2019
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Vážení spoluobčané, milí sousedé,

pomalu se začíná hlásit o slovo jaro, ale u nás na horách jsou ještě zbytky sněhu, abychom si my i turisté mohli ještě užít sjezdovky i běžky. Pokud jste ještě nevyzkoušeli společný běžkařský okruh, který vytvořila Železná Ruda společně s Bayerisch Eisenstein, tak si to nenechte ujít. Do stopy můžete nastoupit přímo na alžbětínském nádraží, kde dobře a pohodlně zaparkujete.

Před pár dny nás navštívil hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard. Přislíbil pomoc s přeměnou lokality, kde stojí budova bývalého Espressa, na důstojné náměstí. Zároveň vyslovil i podporu rekonstrukce naší hasičské zbrojnice. V této souvislosti musím zmínit příjemný zážitek, když si hejtman opravdu pochvaloval, jak jsme ho pohostili skvělým jídlem. Byl jsem opravdu hrdý a musím moc poděkovat Kryštofovi Částkovi a cukrárně Charlotte.

Na tomto místě také bojujeme za lepší návaznost českých vlaků na německé. Dohodli jsme se na tom se starosty okolních měst, kteří do Železné Rudy přijeli na jednání v rámci Mikroregionu Šumava. Kromě rezoluce o propojení železnic jsme se bavili také o akci „Týden úklidu obcí“, kterého se naše město v březnu zúčastní vůbec poprvé.

Na otočku jsme s kolegy vyrazili do našeho partnerského města Aldeno v italských Alpách, kde jsme podepsali opravenou smlouvu o vzájemné spolupráci. Těšíme se, jak v květnu vyrazí do Itálie žáci z naší ZŠ a my naopak budeme moci hostit italské děti u nás. Je až neuvěřitelné, že zanedlouho oslavíme již 30 let naší vzájemné spolupráce, která je postavena na oboustranně skvělých vztazích.

Věřím, že vás aktuální vydání Železnorudského zpravodaje zaujme. Rád bych upozornil na novou rubriku, v níž budeme představovat lidi, kteří pomáhají tomu, aby se nám všem na Rudě dobře žilo. Je to proto, že mezi námi je plno šikovných lidí a často se setkáváme s názorem, že mnoho občanů neví, co všechno zaměstnanci města zajišťují. Jako první přichází na řadu zaměstnanec našich technických služeb Míra Makovec. Je to člověk, kterého nejčastěji můžete vidět za volantem Unimogu či bagru, když protahuje silnice či kope tam, kde je to potřeba. Letos v zimě vstával téměř každý den po čtvrté hodině ráno, abychom se všichni mohli dostat do práce. Vím, že napíšu trochu klišé, ale pro nás je to opravdová hvězda všedního dne.

Přeji vám všem příjemné čtení a znovu připomínáme, že v případě potřeby jsme kdykoli k dispozici na emailu: starosta@zeleznaruda. cz nebo na telefonech: 724 181 624, 734 269 989. Jsme zde pro Vás.

S úctou a přáním všeho dobrého,

Filip Smola, starosta města, Petr Najman a Filip Brož, místostarostové

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Podobné příspěvky

Železnorudský zpravodaj – únor 2020

V příštích měsících nás čeká zásadní dopravní investice v podobě výstavby průtahu městem, kterého se Železná Ruda dočká po dlouhých letech čekání. Jsme v intenzivním kontaktu s hlavním investorem, kterým je ŘSD, abychom vás mohli podrobně informovat.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – leden 2020

Ještě se v krátkosti ohlédněme, co se stalo koncem minulého roku. Byly to dvě významné věci. První bylo pořízení nového vozidla pro naši městskou policii. Více než 14 let starou a věčně opravovanou Octavii nahradil dle potřeb MP nový automobil SUV s pohonem 4x4.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – prosinec 2019

Dokončili jsme druhou etapu rekonstrukce náměstí v okolí kostela. Nové lavičky na posezení, nové lampy veřejného osvětlení, nové chodníky a budoucí zeleň dělají Rudu zase o něco hezčí. Dalším úspěšně dokončeným projektem je parkovací záliv pro 3 osobní automobily u základní a mateřské školy.

Pokračujte ve čtení
od administrator