Železnorudský zpravodaj – duben 2019

Železnorudský zpravodaj – duben 2019
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Vážení spoluobčané, milí sousedé,

měsíc utekl jako voda a je zde další vydání Železnorudského zpravodaje, v němž se Vás snažíme informovat o všech novinkách a zajímavých událostech, které se u nás dějí. Budu rád, když nám i vy zašlete své podněty, pozvánky na akce či zajímavé fotografie. Rádi je v příštích vydáních uveřejníme.

V březnu jsme opětovně projednávali návrh nové zonace Národního parku Šumava. Během jednání se nám nakonec podařilo prosadit všechny naše požadavky. Pozitivní je především vytvoření koridoru pro lanovou dráhu v připravovaném areálu Samoty. Další kroky budou ještě následovat, ale věříme, že se všechno nakonec podaří. Děláme pro to skutečně maximum. Nejen z tohoto důvodu jsme celou záležitost projednávali i s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem. V rámci tohoto jednání jsme se zabývali i problematikou solení na hlavní silnici 1/27, boje proti kůrovci a možnostech finanční podpory ze strany Ministerstva zemědělství pro rekonstrukci naší vodní nádrže na „Žabácích“.

Možná jste si všimli, že se naše technické služby naplno věnují opravám komunikací a veřejných prostor, kterým dala tuhá zima velmi zabrat. Poprvé v historii provádíme také tzv. blokové čištění ulic. To s sebou sice nese komplikace pro majitele parkujících aut, kteří je musí v daný termín přeparkovat, ale poprvé v historii máme pořádně uklizeno po zimě. Aby byla Železná Ruda ještě čistší, připojili jsme se k akci „Ukliďme Česko“. Náš lokální úklid, který proběhl v sobotu 6. dubna, jsme nazvali “Ukliďme Železnorudsko“. Díky moc všem, kdo jste nezůstali sedět se založenýma rukama a pomohli se zkrášlením veřejných prostor. Tuto akci budeme pravidelně opakovat a věřím, že se bude zapojovat stále víc a víc dobrovolníků. Děkujeme!

Máme také novou technickou posilu pro vodohospodářskou činnost. Stal se jí velmi zachovalý Pick-up VW Amarok z roku 2012, který jsme koupili za 250 tisíc korun (podařilo se ušetřit 100 tisíc korun oproti částce, kterou schválilo zastupitelstvo), aby nahradil patnáct let staré vozidlo Nissan, které již bohužel dosloužilo. Věříme, že odvede spoustu práce a dobře poslouží. Jsme rádi, že pokračuje úspěšná spolupráce s naším partnerským městem Aldeno. V březnu k nám zavítaly děti ze základní školy v Aldenu, které doprovodil bývalý starosta Fulvio, který stál u zrodu partnerství s Železnou Rudou. Nemáme však jen dobré zprávy. Nepříjemnou novinkou bylo oznámení, že provozovatel zavře obchod s potravinami na Hojsově Stráži. Tento problém, který se řeší již od roku 2017, kdy poprvé Západočeské konzumní družstvo Sušice oznámilo problém s ekonomickou nevýhodností, nyní z jejich strany vyvrcholil. Nejen z tohoto důvodu jsme tedy uspořádali další z řady debat, tentokrát s občany na Hojsovce, abychom hledali možná řešení, jak krámek zachovat. Jako město se snažíme maximálně pomoci. Nabízíme za výrazně snížený nájem budovu bývalé pošty, která je majetkem města a je po zásadní rekonstrukci. Případní zájemci o provozování obchodu, prosím, hlaste se.

Rád bych vás také pozval na výstavu „Diplomacie mezi Prahou a Berlínem – dvojí začátek 1918/1993“, která je k vidění do konce dubna zdarma v našem Environmentálním centru. Určitě stojí za návštěvu. Závěrem mi dovolte veřejně poděkovat našemu strážníkovi Miroslavu Horáčkovi, který 16. března našel v blízkosti Gerlovy Huti automobil ukradený o dva dny dříve v Německu. Skvělá práce! Přeji vám příjemné čtení našeho zpravodaje. Zároveň prosím pamatujte, že v případě potřeby se na mne můžete kdykoli obrátit na mail: starosta@zeleznaruda.cz nebo na telefon: 724 181 624. Jsem zde pro Vás.

S úctou a přáním všeho dobrého za celý kolektiv,

Filip Smola, starosta města

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Podobné příspěvky

Železnorudský zpravodaj – srpen 2020

Podařilo se dát dohromady celý prostor za paneláky na Hojsově Stráži a ještě před slavnostmi jsme stihli i celkovou opravu v Krátké ulici a v části ulice U Řezné. Opravovali jsme tam inženýrské sítě a dělal se i kompletně nový povrch. V těchto opravách budeme postupovat dál a dál, přičemž rádi využijeme i vašich tipů a podnětů, které nám různými cestami posíláte.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – červenec 2020

My se stále snažíme, krok za krokem, celé Železnorudsko vylepšovat. Ohromný kus práce začalo odvádět naše Informační a Environmentální centrum, které, kromě jiného, připravilo velkou letní soutěž.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – červen 2020

Příkladem omezení investiční schopnosti města je oprava povrchu, kterou jsme během května provedli v centru města v ul. 1. Máje. Vozovka byla dlouhodobě ve zcela dezolátním stavu. Jsme si vědomi, že nejde o ideální variantu, ale spíše provizorní řešení.

Pokračujte ve čtení
od administrator