Železnorudský zpravodaj – duben 2019

Železnorudský zpravodaj – duben 2019
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Vážení spoluobčané, milí sousedé,

měsíc utekl jako voda a je zde další vydání Železnorudského zpravodaje, v němž se Vás snažíme informovat o všech novinkách a zajímavých událostech, které se u nás dějí. Budu rád, když nám i vy zašlete své podněty, pozvánky na akce či zajímavé fotografie. Rádi je v příštích vydáních uveřejníme.

V březnu jsme opětovně projednávali návrh nové zonace Národního parku Šumava. Během jednání se nám nakonec podařilo prosadit všechny naše požadavky. Pozitivní je především vytvoření koridoru pro lanovou dráhu v připravovaném areálu Samoty. Další kroky budou ještě následovat, ale věříme, že se všechno nakonec podaří. Děláme pro to skutečně maximum. Nejen z tohoto důvodu jsme celou záležitost projednávali i s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem. V rámci tohoto jednání jsme se zabývali i problematikou solení na hlavní silnici 1/27, boje proti kůrovci a možnostech finanční podpory ze strany Ministerstva zemědělství pro rekonstrukci naší vodní nádrže na „Žabácích“.

Možná jste si všimli, že se naše technické služby naplno věnují opravám komunikací a veřejných prostor, kterým dala tuhá zima velmi zabrat. Poprvé v historii provádíme také tzv. blokové čištění ulic. To s sebou sice nese komplikace pro majitele parkujících aut, kteří je musí v daný termín přeparkovat, ale poprvé v historii máme pořádně uklizeno po zimě. Aby byla Železná Ruda ještě čistší, připojili jsme se k akci „Ukliďme Česko“. Náš lokální úklid, který proběhl v sobotu 6. dubna, jsme nazvali “Ukliďme Železnorudsko“. Díky moc všem, kdo jste nezůstali sedět se založenýma rukama a pomohli se zkrášlením veřejných prostor. Tuto akci budeme pravidelně opakovat a věřím, že se bude zapojovat stále víc a víc dobrovolníků. Děkujeme!

Máme také novou technickou posilu pro vodohospodářskou činnost. Stal se jí velmi zachovalý Pick-up VW Amarok z roku 2012, který jsme koupili za 250 tisíc korun (podařilo se ušetřit 100 tisíc korun oproti částce, kterou schválilo zastupitelstvo), aby nahradil patnáct let staré vozidlo Nissan, které již bohužel dosloužilo. Věříme, že odvede spoustu práce a dobře poslouží. Jsme rádi, že pokračuje úspěšná spolupráce s naším partnerským městem Aldeno. V březnu k nám zavítaly děti ze základní školy v Aldenu, které doprovodil bývalý starosta Fulvio, který stál u zrodu partnerství s Železnou Rudou. Nemáme však jen dobré zprávy. Nepříjemnou novinkou bylo oznámení, že provozovatel zavře obchod s potravinami na Hojsově Stráži. Tento problém, který se řeší již od roku 2017, kdy poprvé Západočeské konzumní družstvo Sušice oznámilo problém s ekonomickou nevýhodností, nyní z jejich strany vyvrcholil. Nejen z tohoto důvodu jsme tedy uspořádali další z řady debat, tentokrát s občany na Hojsovce, abychom hledali možná řešení, jak krámek zachovat. Jako město se snažíme maximálně pomoci. Nabízíme za výrazně snížený nájem budovu bývalé pošty, která je majetkem města a je po zásadní rekonstrukci. Případní zájemci o provozování obchodu, prosím, hlaste se.

Rád bych vás také pozval na výstavu „Diplomacie mezi Prahou a Berlínem – dvojí začátek 1918/1993“, která je k vidění do konce dubna zdarma v našem Environmentálním centru. Určitě stojí za návštěvu. Závěrem mi dovolte veřejně poděkovat našemu strážníkovi Miroslavu Horáčkovi, který 16. března našel v blízkosti Gerlovy Huti automobil ukradený o dva dny dříve v Německu. Skvělá práce! Přeji vám příjemné čtení našeho zpravodaje. Zároveň prosím pamatujte, že v případě potřeby se na mne můžete kdykoli obrátit na mail: starosta@zeleznaruda.cz nebo na telefon: 724 181 624. Jsem zde pro Vás.

S úctou a přáním všeho dobrého za celý kolektiv,

Filip Smola, starosta města

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Podobné příspěvky

Železnorudský zpravodaj – únor 2020

V příštích měsících nás čeká zásadní dopravní investice v podobě výstavby průtahu městem, kterého se Železná Ruda dočká po dlouhých letech čekání. Jsme v intenzivním kontaktu s hlavním investorem, kterým je ŘSD, abychom vás mohli podrobně informovat.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – leden 2020

Ještě se v krátkosti ohlédněme, co se stalo koncem minulého roku. Byly to dvě významné věci. První bylo pořízení nového vozidla pro naši městskou policii. Více než 14 let starou a věčně opravovanou Octavii nahradil dle potřeb MP nový automobil SUV s pohonem 4x4.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – prosinec 2019

Dokončili jsme druhou etapu rekonstrukce náměstí v okolí kostela. Nové lavičky na posezení, nové lampy veřejného osvětlení, nové chodníky a budoucí zeleň dělají Rudu zase o něco hezčí. Dalším úspěšně dokončeným projektem je parkovací záliv pro 3 osobní automobily u základní a mateřské školy.

Pokračujte ve čtení
od administrator