Železnorudský zpravodaj – leden 2019

Železnorudský zpravodaj – leden 2019
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Vážení spoluobčané, milí přátelé,

úvodem nám dovolte, abychom Vám i celé naší Železné Rudě popřáli všechno nejlepší do začínajícího roku 2019. Především hodně zdraví, sil, úspěchů a dobré nálady. Věříme, že se nám budou vyhýbat problémy a společně prožijeme příjemný rok. Z naší strany se tomu budeme snažit maximálně pomáhat a věříme, že nový rok bude plný dobrých událostí.

Začali jsme už tím, že jsme ještě před Vánoci pořídili zánovní minibus na svážení dětí pro naši školu. Svoz žáků u nás funguje několik let z důvodu udržení dostatečného počtu žáků, díky kterému nedojde ke snížení příspěvku na platy učitelů. Minibus budou moci využívat také různé spolky pro cesty na soutěže, výlety apod. Zároveň budeme tento vůz využívat i pro odvoz do Alžbětínské lékárny, když ji v současné době nemáme přímo v Rudě. Jde o úplně novou sociální službu zaměřenou zejména na ulehčení života našich seniorů. Se svozem do lékárny začneme v únoru. Svoz bude zpočátku zajištěn jednou týdně a bude vyrážet ve středu v 10.00 z autobusové zastávky pod hotelem Javor. Modrý minibus s označením města Železná Ruda určitě nepřehlédnete. Pro místní občany bude služba zcela zdarma.

Určitě jste také zaznamenali, že od 28. prosince je znovuotevřené naše Environmentální centrum. Slavnostního znovuotevření se také zúčastnil starosta sousední Bavorské Železné Rudy Georg Bauer a z partnerského města Aldena vyslanec obce a náš kamarád Andrea Nardon. Během jeho rekonstrukce byly vylepšeny některé stávající a otevřely se i zcela nové expozice. Za zmínku určitě stojí expozice významného vědce, učitele a spisovatele profesora Julia Komárka, rodáka ze Železné Rudy. Změnilo se toho ale mnohem více. Současně s rekonstrukcí došlo i k vytvoření nového designu centra a také nového loga, které vychází opět z podoby rysa ostrovida, ale reflektuje celkový nový design a nové vedení obce. Ke znovuotevření vznikla i publikace Přírodou Železnorudska, která je po dohodě zdarma k vyzvednutí v kanceláři starosty, a rovněž vznikl zbrusu nový web a dvanáct dílů naučného videa o Železnorudsku. Vstup do Environmentálního centra je i nadále zdarma. Všechny Vás srdečně zveme k návštěvě.

Z celé řady akcí, které se u nás minulý měsíc uskutečnily, bychom chtěli vyzdvihnout, že dva dny před Silvestrem se v centru našeho města uskutečnil již 6. ročník oblíbených a také celorepublikově unikátních snowboard-freeski závodů Horsefeathers Iron Jam, které opět přilákaly spousty nadšených diváků. Chceme touto cestou poděkovat organizátorům a těšíme se na další ročníky. A nesmíme zapomenout na tradiční silvestrovský sjezd pochodní po Špičácké sjezdovce Šance, pořádané místní Horskou službou Špičák.

Závěrem bychom Vás rádi pozvali na první neformální setkání se starostou a místostarosty, které jsme se rozhodli pravidelně organizovat. Chtěli bychom totiž všechny zájemce co nejvíc zapojit do veřejného dění, chceme slyšet, co Vás na chodu města štve, a dozvídat se podněty na možná zlepšení. První setkání se uskuteční v pondělí 4. února od 18:00 hodin v CrossCafe. Pojďme společně udělat ze Železné Rudy příjemnější místo pro náš život!

Za vedení obce S úctou,

Filip Smola, starosta, Petr Najman a Filip Brož, místostarostové

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Podobné příspěvky

Železnorudský zpravodaj – říjen 2019

Září na Železnorudsku bylo ve znamení budování a oprav. Podařilo se opravit 300 metrů chodníku ve Špičácké ulici, k čemuž výrazně pomohlo i získání dotace ve výši 85 % ceny ze Státního fondu životního prostředí.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – září 2019

Povedlo se vybudovat přibližně 300 metrů nového chodníku ve Špičácké ulici, včetně kompletně nového osvětlení, které jsme zvládli vlastními silami. Na celý projekt se povedlo získat dotaci ve výši 85 %, což považujeme za velký úspěch.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – srpen 2019

Nejspíš vám neunikl stavební ruch v centru, kde bylo zbouráno druhé patro bývalého Espressa vložit a podařilo se rovněž dotáhnout rekonstrukci parku za kostelem.

Pokračujte ve čtení
od administrator