Železnorudský zpravodaj – listopad 2018

Železnorudský zpravodaj – listopad 2018
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Vážení spoluobčané, milí sousedé,

na ustavujícím jednání zastupitelstva po letošních komunálních volbách jsem byl zvolen novým starostou našeho města. Je to pro mne velká čest i závazek do příštích let. Jsem připraven dělat vše proto, aby se Železná Ruda rozvíjela a dobře se nám zde společně žilo. Velmi si vážím toho, že vedle mě stojí dva místostarostové Petr Najman a Filip Brož, na které se mohu opravdu spolehnout. Budeme fungovat jako jeden tým. Zároveň nepochybuji, že v rámci zastupitelstva, ale i veřejnosti, najdu spoustu dalších ochotných lidí, kteří přiloží ruku k dílu a pomohou. Předem za to všem děkuji.

Dovolte mi ve zkratce představit kolegy, kteří byli zvoleni se mnou do zastupitelstva, a také plány, které budeme realizovat v následující čtyřech letech. Zastupitelstvo Železné Rudy je tvořeno třinácti členy. V letošních komunálních volbách získali mandát zástupci všech čtyř kandidujících subjektů (řazeno abecedně): Filip Brož, Richard Brož, Kryštof Částka, David Greiner, Karel Grund, Tomáš Horek, Jan Chalupský, Jiří Mareš, Jiří Najman, Petr Najman, Karel Papež, Filip Smola a Michal Šnebergr. Všichni zastupitelé vám budou včetně svých plánů detailněji představeni v následujícím prosincovém čísle. Osobně se velmi těším na spolupráci a přeji všem zvoleným zastupitelům hodně elánu a pevných nervů do další práce ve prospěch občanů našeho města.

V následujícím volebním období se budeme ve své práci soustředit zejména na zlepšení stavu infrastruktury v Železné Rudě a současně navážeme na stávající rozpracované projekty. V příštím roce nás čeká zahájení rekonstrukce a výstavba nové hasičské zbrojnice. Současně pevně věřím, že dokážeme zrealizovat část průtahu Železnou Rudou. V rámci tohoto projektu je v plánu realizace výstavby chodníků a dále tolik potřebné infrastruktury a veřejného osvětlení. Zároveň můžeme slíbit, že v rozpočtu města na rok 2019 vznikne nová kapitola – chodníkový program. Prostředky z tohoto programu budou využívány pouze a jen na výstavbu nových, případně opravu stávajících chodníků. Neméně důležité je pro nás i zbourání budovy bývalého Espressa a vytvoření náměstí. V tuto chvíli intenzivně vyjednáváme s majitelem budovy a zároveň i s ředitelstvím silnic a dálnic. Věřím, že k demolici budovy dojde co nejdříve.

Během uplynulých čtyř let, kdy jsem působil jako zastupitel, jsem zjistil, že zájem o účast na zasedáních zastupitelstva je z řad našich občanů zcela minimální. Z tohoto důvodu bychom se společně s místostarosty rádi s Vámi setkávali i při neformálních posezeních u kávy či u piva, abychom si mohli vyslechnout vaše názory, náměty či stížnosti na fungování radnice a dění ve městě. O konkrétním termínu a místu setkání vás budu vždy informovat přes svůj facebook, webové stránky města, případně v dalších číslech Železnorudského zpravodaje.

Zároveň bych byl velmi rád, abyste na mě všichni měli přímý kontakt a neváhali se na mne obracet ať už na e-mail: starosta@zeleznaruda.cz nebo na telefon: 724 181 624. Jsem zde pro Vás.

S úctou a přáním všeho dobrého

Filip Smola, starosta města

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Podobné příspěvky

Železnorudský zpravodaj – srpen 2020

Podařilo se dát dohromady celý prostor za paneláky na Hojsově Stráži a ještě před slavnostmi jsme stihli i celkovou opravu v Krátké ulici a v části ulice U Řezné. Opravovali jsme tam inženýrské sítě a dělal se i kompletně nový povrch. V těchto opravách budeme postupovat dál a dál, přičemž rádi využijeme i vašich tipů a podnětů, které nám různými cestami posíláte.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – červenec 2020

My se stále snažíme, krok za krokem, celé Železnorudsko vylepšovat. Ohromný kus práce začalo odvádět naše Informační a Environmentální centrum, které, kromě jiného, připravilo velkou letní soutěž.

Pokračujte ve čtení
od administrator

Železnorudský zpravodaj – červen 2020

Příkladem omezení investiční schopnosti města je oprava povrchu, kterou jsme během května provedli v centru města v ul. 1. Máje. Vozovka byla dlouhodobě ve zcela dezolátním stavu. Jsme si vědomi, že nejde o ideální variantu, ale spíše provizorní řešení.

Pokračujte ve čtení
od administrator